Weekend 23-24. 10 pod znakiem I turnieju Młodziczek

Trzy zespoły młodziczek MOS WOLA rywalizowały w miniony weekend na parkiecie siatkarskim w różnych ligach ligi mazowieckiej.

MOS WOLA I swoje mecze rozegrał w Mysiadle . Walcząc w I lidze w sobotę rywalizował z MOS METRO, MUKS SPARTA Warszawa i LTS Legionovia Legionowo w niedzielę natomiast z MUKS Krótką i BETA Błonie
Niestety I Młodziczka rozłożyła swoją koncentrację w turnieju nierówno. Młode siatkarki w dwudniowym turnieju Młodziczek pokonały 2-0 silny w tym sezonie zespół Sparty Warszawa i Beta Błonie , natomiast uległy 0-2 z MOS METRO , LTS Legionovia Legionowo i Krótkiej Mysiadło.
Komentarz kapitana zespołu Oliwii Ziąbskiej: „… Nasza gra jest jeszcze nierówna, gramy długimi fragmentami a nawet częściami seta efektywnie , mądrze, nie popełniając zbyt wielu błędów, a potem mamy długie przestoje, i przeciwniczki wykorzystują to bezlitośnie. Stać nas na więcej a te dwa dni nie były po prostu nasze. Znalazłyśmy się na chwilę za kurtyną I ligi i w następnym turnieju chcemy szybko powrócić do gry z najlepszymi udowodniając, że to co się przydarzyło to wypadek przy pracy..."

Skład: Oliwia Ziąbska Natalia Frączkowska Anna Dorywalska Maria Kaczmarzyk Natalia Struzik Zuzanna Zielińska Maria Wydmańska Maja Rogoźnińska Weronika Do Katarzyna Sidwa Zuzanna Kozicka Karolina Milewska Natalia Jastrzębska

MOS WOLA II (2008) rywalizował w II lidze wojewódzkiej . Mecze rozgrywane były w Nadarzynie, a dziewczętom z Woli przyszło rywalizować z UKS Atena I Warszawa, UKS Victoria Lubowidz, MUKS Sparta II Warszawa, GLKS Nadarzyn . Zespół UKS Polonez I Wyszków wycofał się z 1 turnieju.

Komentarz trenera Krzysztofa Płuzyczki: :..I turniej ligowy młodziczek ze zmiennym szczęściem. Po wycofaniu się zespołu z Wyszkowa wszystkie mecze odbyły się jednego dnia. Młodziczki 2 rozpoczęły rozgrywki od meczu ze Spartą Warszawa. Po pierwszym przegranym secie, kolejny set padł łupem dziewcząt z Woli. W tie breaku górą po raz kolejny były nasze Młodziczki i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa. Mecz z Ateną nie szedł po naszej myśli. W pierwszym secie po wyrównanej pierwszej części seta, rywalki odskoczyły na bezpieczną przewagę i wygrały tą partię. W drugim secie Atena narzuciła swój styl gry i wydawało się, że mecz zakończy się szybko. Jednak nasze dziewczyny walcząc do końca postawiły się rywalkom i nieznacznie uległy. W trzecim meczu przyszło mierzyć się nam z gospodarzami turnieju - GLKS Nadarzyn. Po średnim pierwszym secie, w drugim nastąpiła poprawa gry w każdym elemencie, dzięki czemu Młodziczki 2 doprowadziły do kolejnego tie breaka. W trzeciej odsłonie gospodynie po bardzo dobrej grze środkiem pewnie wygrały 15-7. Ostatni mecz z Lubowidzem także przeciągnął się do trzech setów. Po wygranej pierwszej partii nastąpił przestój w grze i tym razem to rywal doprowadził do tie breaka. W nierównym trzecim secie szalę zwycięstwa przechyliły na swoją korzyść Mosowianki. Młodziczki 2 uplasowały się na trzecim miejscu i pewnie utrzymały się w drugiej lidze...:Niewiele zabrakło, aby mogły cieszyć się z wejścia do pierwszej ligi.
MOS - Sparta 2-1
MOS - Atena 0-2
MOS - Nadarzyn 1-2
MOS - Lubowidz 2-1

Skład zespołu: Drwięga Julia, Grudzień Michalina, Gulbinowicz Agata, Kałkowska Zuzanna, Kulka Małgorzata, Osóbka Dominika, Peterlik Nela, Wójcik Aleksandra, Zając Aleksandra

MOS WOLA III (2009) mecze rozgrywał w Wyszkowie.
Rozegrał mecze z UKS ATENA III Warszawa, UKS Dębina Nieporęt, Praską 30, UKS Orlęta Raszyn.
Siatkarki wygrały z 2-0 z Raszynem, Praską, i Ateną , niestety przegrały z 1-2 z Nieporętem i tym samym pozostają w swojej lidze.

Skład: Julia Zych, Ada Jankiewicz, Zofia Kulka, Zalewska , Weronika Wincek, Blanka Wydrych, Paula Wojciechowska, Paulina Tereszczuk, Maja Wyszomirska, Dagmara Fukowska, Natalia Dąbrowska , Lena Oleksiuk