Aktualności

04.02.2018

Medale Mistrzostw Mazowsza kategorii juniorek rozdano.

W dzisiejszym dniu odbyły się zaplanowane ostatnie spotkania siatkarskie juniorek Mistrzostw Mazowsza. Przed południem w Halinowie byliśmy świadkami emocjonującego dreszczowca w wykonaniu naszych juniorek MOS WOLA oraz zespołu Legionovii.

  • Miasto stołeczne Warszawa wspomaga nasze siatkarki
    Miasto stołeczne Warszawa wspomaga nasze siatkarki

Na parkiet wyszła odmieniona w pozytywny sposób drużyna UMKS MOS WOLA. Dziewczęta zagrały piękny mecz.

Tradycyjnie w pierwszym secie nasze juniorki rozkręcały się z minuty na minutę. Dały odejść Legionovii ze stanu 4:5 na 9:13. Odrabiamy punkty i po chwili ponownie rywalki uciekają w punktach 15:20, 16:21. Nie poddajemy się i punktujemy wyrównując 23:23. Niestety więcej szczęścia jest po stronie rywalek, kończą set 23:25.

Dramatycznie rozpoczynamy set drugi, brak dokładności i precyzji wysyła nasze piłki z ataku w aut. Jest 3:7 i czas dla zespołu bierze trener Patriak. Dobre fragmenty gry pozwalają nam wykorzystać to co we wcześniejszych dniach nie „chodziło”: as serwisowy i skuteczny atak zbliża nas do przeciwników a na tabicy ponownie remis po 9. Idziemy punkt w punkt 11:11, 12:12, 13:13, 14:14, 15:15. 16 punkt i prowadzenie uzyskujemy po błędach Legionovii. Przeciwniczki nie są nieomylne. Walczymy o każdą piłkę, as serwisowy Zielińskiej i skuteczny atak Postek pozwalają wypracować przewagę 21:17. Niestety przewaga ciężko wypracowana topnieje i ponownie remis po 23, po chwili po 24. W końcówce  jesteśmy skuteczni – wygrywamy seta 26:24. Trzeci set to bardzo wyrównana gra od samego początku do końca zakończona 25:27 dla Legionovii. Jak gramy sinusoidalnie pokazuje czwarty set. Prowadzimy do 8 punktu w czwartym secie (8:4) po chwili jest 9:9. Ponownie prowadzimy 14:10, pozwolamy dojść Legionovii na 16:16. Punkt za punkt do stanu 22:22. W końcówce ponownie więcej szczęścia mają rywalki i kończą seta 23:25. Mecz ostatecznie kończymy z wynikiem 1:3

Dzisiaj odmienione Maj K., Postek S. i Zielińska U. brylują na parkiecie skutecznie atakując. Bardzo dobra gra libero, dobre odrzucające od siatki zagrywki, blok Wełna -Zielińska – wszystko mogło się podobać. Błędy oczywiście są, bo to gra na ilość błędów i skuteczność gry, ale styl gry porywał kibiców do aktywności i wyzwalał emocje.

Reasumując:

Juniorki w Finałach Mistrzostw przechodziły powolną metamorfozę. Od pierwszego spotkania ze Spartą, o którym chcielibyśmy zapomnieć przez spotkanie z I zespołem Legionovii i dobrymi dwoma setami oraz jedną wpadką pomiędzy; aż po dzisiejszy, gdzie należało im się zwycięstwo. Tylko nie styl oceniamy w siatkówce a liczymy punkty, a te bezlitośnie sklasyfikowały nas ostatecznie na czwartym miejscu. Nic to!!! Walczymy dalej na szczeblu ogólnopolskim, tam może wszystko się wydarzyć!

Na pewno rozczarowany jest zespół Sparty, po wygranej z nami uległ Legionovii 2 a dzisiaj został pokonany przez pierwszy zespół LTS.

My przy innej dyspozycji zapewne ten finałowy turniej moglibyśmy uznać za bardzie j udany.

Podziękowania dla dziewcząt, zwłaszcza tych, które na wpół zdrowe stanęły na parkiecie i wydzierały punkty rywalkom. Podziękowania dla trenera Patriaka J. za zimną krew i mądre decyzje.

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Mazowsza:

LTS Legionovia I Legionowo,

LTS Legionovia II Legionowo,

ESPES Sparta Warszawa,

UMKS MOS WOLA Warszawa.

Skład: Kraszewska W., Marek N., Chadała J., Wełna A., Szewczyk B., Maj K., Postek S., Bochenek P.(L), Połosak W. (L) , Zielińska U., Ratowska A., Mielke J., 

 

Fotorelacja w linku:

https://web.facebook.com/pg/moswola/photos/?tab=album&album_id=1738160469576174

 

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy