Wolskie Krasnale z brązem w Gdańsku

W miniony weekend najmłodsze siatkarki MOS Wola udały się do Gdańska na międzynarodowy Turniej – Platan Cup. Trzy zespoły zostały sklasyfikowane w pierwszej dziesiątce. A MOS 1 uplasował się na podium.

Podopieczne Trenera Radosława Krukowskiego z roczników '06'07 w dniach 25-26.03.2017 uczestniczyły w międzynarodowym turnieju Platan Cup. W ósmej edycji tego siatkarskiego święta minisiatkówki uczestniczyło ponad 120 zespołów dziewcząt i chłopców, a w turnieju żeńskim 54. Wśród nich 5 zespołów MOS Wola. Należy zaznaczyć, że Krasnale były jedynym przedstawicielem województwa mazowieckiego, granie obfitowało więc w ciekawe widowiska z całkiem nowymi rywalami.
MOS 5 (Julia Tereszczuk, Karolina Wyszkowska, Marysia Wydmańska) uplasował się na miejscu 35. Zespół w walce o miejsca 1-30 w decydującym meczu uległ przeciwniczkom w grze na przewagi: 15-17.
MOS 4 (Zuzia Zielińska, Zuzia Grajeta, Agata Masica) zajął miejsce 27. Dziewczęta walczyły dzielnie i w całym turnieju wygrały 6 z 14 spotkań.
MOS 3 (Natalia Les, Maja Kiełek i Marysia Kaczmarzyk) – zespół przeszedł rundę eliminacyjną jak burza. W półfinałach dziewczętom zabrakło jednego zwycięstwa by walczyć o czołową 6stkę. Ostatecznie dziewczęta wywalczyły 10 lokatę.
MOS 2 (Alicja Kulik, Agata Bartosiewicz) w całych rozgrywkach radził sobie doskonale. Wykazał się ogromnym zaangarzowaniem i wywalczył 5 miejsce.
MOS 1 (Asia Bartosiewicz, Maja Wydmańska) najwyżej sklasyfikowany zespół MOS w turnieju. Dziewczęta z bagażem 14 spotkań, 12 zwycięstw i medalami brązowymi wróciły do Warszawy jak zwycięzcy turnieju.
Wszystkie dziewczęta i chłopcy uczestniczący w zawodach zostali przyjęci niezmiernie gościnnie, a na zakończenie zawodów, hojnie obdarowani upominkami od organizatorów i ich sponsorów. Na rozpoczęciu i zakończeniu gośćmi specjalnymi byli zawodnicy i zawodniczki najwyższej klasy rozgrywkowej PZPS, którzy chętnie pozowali do zdjęć.