Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy WOLA przy MOS

Wiceprezes UMKS MOS Wola - Krzysztof FELCZAK

Krzysztof Felczak - wiceprezes UMKS MOS Wola od marca 2002 roku do chwili obecnej.

"Sportem interesowałem się od zawsze, był moją pasją, hobby, życiowym wyborem" - mówi Krzysztof Felczak. Swoje pierwsze kroki pod siatką stawiał w Szkole Podstawowej nr 223 w Warszawie. Jego pierwszym klubem była Spójnia Warszawa, potem grał w MKS MDK Warszawa. Z tym klubem zdobył jako zawodnik wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych i mistrzostwo Polski juniorów.

W latach 1981-85 studiował na warszawskiej AWF (kierunek trenerski). Po studiach, rozpoczął w 1985 roku pracę w MOS Wola, gdzie pracuje bez przerwy do dzisiaj.

Na przełomie lat 80. i 90. kilka razy przebywał na obozach i stażach szkoleniowych w Belgii. Uczył się u takich sław światowej siatkówki jak Wiaczesław Platonow i Ari Sellinger. Przez kilka sezonów, oprócz pracy w MOS Wola, trener Krzysztof Felczak pracował z seniorami Stolarki Wołomin, z którymi przeszedł od II ligi, przez ligę I B - do ekstraklasy, gdzie dwukrotnie zespół ten zajął VI miejsce w Polskiej Lidze Siatkówki. Następnie przez trzy sezony był trenerem w AZS Politechnika Warszawa, w Polskiej Lidze Siatkówki (do stycznia 2007 r.). Był trenerem drugiej reprezentacji Polski seniorów w PZPS.

W MOS Wola trener K. Felczak wychował medalistów mistrzostw świata juniorów - Arkadiusza Gołasia i Macieja Kosmola oraz innych zawodników, którzy przeszli również do klubów ligowych, jak np. M. Drabkowski (Stolarka, Legia, AZS PW), M. Lizińczyk i A. Ruciński (obaj Legia), M. Peciakowski (Morze Szczecin, AZS Politechnika Warszawa, Bundesliga, Liga austriacka), J. Korpak i M. Wołosz (Stolarka i AZS PW), Bartosz Gawryszewski (AZS Wkręt - Met Częstochowa, Jadar Radom, Resovia), Tomasz Drzyzga (AZS PW Warszawa), Grzegorz Łomacz (AZS PW, Jastrzębski Węgiel), Zbigniew Bartman ( liga włoska, turecka, rozsyjska, Płomień Sosonowiec, AZS Częstochowa) , Fabian Drzyzga (AZS Częstochowa).

Trenowane przez trenera Felczaka  drużyny MOS Wola zdobywały medale w mistrzostwach Polski: w 1999 r. wicemistrzostwo Polski kadetów, w 2000 roku III miejsce w Mistrzostwach Polski kadetów i złoty medal oraz tytuł mistrza Polski juniorów, w roku 2003 i 2004 mistrzostwo Polski juniorów, w roku 2005 wicemistrzostwo Polski juniorów, w roku 2007 brązowy medal w mistrzostwach Polski juniorów, w roku 2008 tytuł mistrza Polski juniorów.

Odznaczenia i nagrody:

» Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego w 2003 r. za efektywną pracę trenerską na rzecz sportu dzieci i młodzieży w województwie mazowieckim.
»Odznaczony brązową odznaką "Za zasługi w sporcie" - nadaną przez Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w roku 2004.

>Odznaka "Zasłużony działacz Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej" nadana przez MWZPS (2015),

>Nagroda Mazowieckiego Kuratora Oświaty w roku 2005.

»Odznaczony srebrną odznaką "Za zasługi w sporcie" - nadaną przez Ministra Sportu w roku 2010.

Opcje strony

do góry