Udane starty pary juniorów Z. Bartman - M. Żurek w mistrzostwach Polski seniorów.

Para siatkarzy plażowych MOS Wola , Zbyszek Bartman - Michał Żurek drugi raz awansowała do czołowej szesnastki w mistrzostwach Polski seniorów. W poprzedni weekend, w Nysie zajęli miejsce 9-12, dziś zajęli 7-8 miejsce w turnieju głównym.

Juniorska para siatkarzy plażowych MOS Wola , Zbyszek Bartman - Michał Żurek drugi raz awansowała do czołowej szesnastki w mistrzostwach Polski seniorów.

W poprzedni weekend, para naszych juniorów  wystartowała wspólnie w Nysie i awansowała do turnieju głównego,  zajmując ostatecznie miejsce 9-12.

Dzisiaj w Starych Jabłonkach Zbyszek Bartman i Michał Żurek awansowali ponownie do turnieju głównego i spisali się doskonale zajmując miejsce 7-8 w turnieju najlepszych par seniorskich.

W turnieju głównym para naszych juniorów odniosła dwa zwycięstwa , m.in. wygrała 2:1 z wysoko notowaną parą Krzysztof Hajbowicz - Norbert Okuń (też wychowanek MOS Wola), oraz dwa mecze przegrała.
Z. Bartman i M. Żurek zdobyli po 50 pkt do rankingu w mistrzostwach Polski seniorów.

Warto przypomnieć, że obydwaj nasi juniorzy są mistrzami Europy kadetów w siatkówce plażowej. Zbyszek Bartman w roku 2004 był mistrzem Europy kadetów i wicemistrzem świata ( w parze z Michałem Kubiakiem). Michał Żurek w roku 2005 został mistrzem Europy kadetów.

Za kilka dni ( 11- 12 lipca ) odbędą się w Rybniku  finały mistrzostw Polski juniorów w siatkówce plażowej. Do turnieju finałowego zakwalifikowała się para juniorów  MOS Wola , Michał Żurek - Dawid Migdalski.

Niestety, nie wystartuje w juniorskich mistrzostwach Polski Zbyszek Bartman, który powrócił do MOS Wola,  z wypożyczenia do Werony w Serie A w Italii . Multimedalista młodzieżowych mistrzostw Polski, miał w tym sezonie ostatnią szansę na powiększenie swojej znakomitej kolekcji medalowej ( kończy właśnie wiek juniora).

Zbyszek Bartman  nie wystartował w mistrzostwach wojewódzkich siatkówki plazowej , bo grał w tym czasie w reprezentacji Polski juniorów na turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy w siatkówce halowej, na Słowacji.

Działacze mazowieckiej siatkówki w tym samym czasie zorganizowali mistrzostwa Mazowsza i... uniemożliwili Zbyszkowi wystartowanie w tegorocznych mistrzostwach Polski juniorów w siatkówce plażowej. Szkoda . Nikt również nie pomyślał, by przydzielić mu np. "dziką kartę" umożliwiającą wystartowanie w finałach juniorskich.
Jego reprezentacyjny partner plażowy Michał Kubiak z Piły też był z reprezentacją Polski na Słowacji, ale miał więcej szczęścia u działaczy w Wielkopolsce i w juniorskich finałach mistrzostw plażowych wystartuje.