Aktualności

21.06.2006

Drużyna MOS Wola wyjeżdża na I Memoriał im. Arka GOŁASIA do Ostrołęki.

Siatkarze z rocznika 1991 MOS Wola wyjeżdżają do Ostrołęki na I Memoriał im.Arka GOŁASIA, tragicznie zmarłego siatkarza reprezentacji Polski, olimpijczyka z Aten, także siatkarza naszego MOS Wola Warszawa. W turnieju planowany jest udział 10 drużyn.

  • Arkadiusz GOŁAŚ
    Arkadiusz GOŁAŚ
Siatkarze z rocznika 1991 MOS Wola wyjeżdżają do Ostrołęki na I Memoriał im.Arka GOŁASIA, tragicznie zmarłego siatkarza reprezentacji Polski, olimpijczyka z Aten. W turnieju planowany jest udział 10 drużyn.

Arkadiusz GOŁAŚ (1981 -2005) pochodził z Ostrołęki, tam uczył się podstaw siatkówki u pana trenera Renisława Dmochowskiego. Po ukończeniu nauki w szkole podstawowej przeniósł się do Warszawy i trenował w MOS WOLA WARSZAWA. Tu,  w naszym klubie zdobył trzy medale w młodzieżowych mistrzostwach Polski, srebrny medal w kadetach oraz srebrny i złoty w juniorach. Ten złoty medal w barwach MOS WOLA to jedyny tytuł mistrza Polski w kolekcji Arka Gołasia. W czasie gry w MOS Wola Arek trafił do reprezentacji Polski kadetów, z którą zdobył brązowy medal mistrzostw świata w Rijadzie, w Arabii Saudyjskiej.

Po zakończeniu wieku juniora przeszedł z MOS Wola do AZS Częstochowa i przebojem wszedł do pierwszej szóstki. Z drużyną AZS Częstochowa zdobył dwa tytuły wicemistrza Polski seniorów. Szybko trafił do pierwszej reprezentacji Polski, w której rozegrał ok. 80 spotkań. Był uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Atenach.

Z Częstochowy trafił do Serie A we Włoszech, do najlepszej ligi świata i grał jeden sezon w Padwie. Grał bardzo dobrze i otrzymał propozycję gry w jednym z najlepszych klubów świata Lube Banca Macerata. Jechał z Polski do swojego nowego klubu. Na autostradzie w Austrii , koło Klagenfurtu , zginął w wypadku samochodowym we wrześniu 2005 roku.

W grudniu ubiegłego roku , w czasie obchodów 40-lecia MOS Wola,  Arkadiusz GOŁAŚ został pośmiertnie odznaczony Honorową Odznaką za Zasługi dla MOS WOLA. Odznakę odebrał tata Arka , pan Tomasz Gołaś.


Uczniowski Klub Sportowy OLIMP w Ostrołęce organizuje w hali im. A. Gołasia  I Memoriał poświęcony pamięci tragicznie zmarłego siatkarza. W turnieju wystartuje oczywiście drużyna MOS Wola, zagrają chłopcy z rocznika 1991.

Turniej odbędzie sie w terminie 23-25 czerwca, wyjazd naszej ekipy w czwartek, dnia 22 czerwca o godz. 15,00 z MOS Wola przy Rogalińskiej.
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy