Mosianki po raz drugi pokonały Spartanki

Młodziczki naszego klubu w pełni wykorzystały sytuację jaka zaistniała po pierwszym meczu barażowym o finał Mazowsza w kategorii kadetek. Przypomnijmy, że w ostatnią środę sprawiły pewną niespodziankę wygrywając z warszawską Spartą na obiekcie rywalek 3 : 1.

Wynik bardzo dobry ale większość postronnych obserwatorów tego spotkania było przekonanych, że piątkowy rewanż będzie należał do bardziej doświadczonej drużyny z Bielan. Wierni kibice drużyny z Rogalińskiej myśleli zupełnie odwrotnie. To oni mieli rację.Na boisko Mosianki wyszły skoncentrowane, pewne swego i grały długimi fragmentami wręcz koncertowo! Licznie zgromadzeni kibice gorącym dopingiem zagrzewały obie drużyny do walki. A na boisku przez pierwsze dwa sety prawdziwy sportowy bój. Jednak obiektywnie trzeba przyznać, że stroną dominującą  były gospodynie.Pierwszy set wygrany do 22, drugi do 20 i wielka radość całego zespołu i sympatyków MOS Wola. Jesteśmy w finałowym turnieju w Mrozach !!!

Trzeci set wygrywają Spartanki ale na ich twarzach nie widać  wielkiej radości. Czwarty set znów "pod kontrolą" miejscowych do 18 i jakże miłe chwile gratulacji nie tylko od kibiców z Rogalińskiej. Mecz mimo głośnego dopingu żywiołowych fanów toczył się w sportowej atmosferze. Trener Lizińczyk wysoko ocenił zachowanie przeciwniczek, które mimo sportowego niepowodzenia pokazały, że zasada fair - play jest Im bardzo bliska. Kapitanka zespołu Sparty pogratulowała trenerowi zwycięstwa i życzyła zespołowi powodzenia w rozgrywkach finałowych. Niby pozornie nic wielkiego ale świadczy to o bardzo  dobrej pracy wychowawczej w bielańskim klubie. Przegrać "z klasą " to duża sztuka !

Fotorelacja:

Skład UMKS MOS Wola :Bąk Patrycja - libero, Czekalska Zuzia, Dygdoń Zuzia, Kabala Julka - kapitan, Kosieradzka Oliwka, Makowiecka Ola, Nowik Gabrysia, Pająkowska Ola, Roicka Marta, Rozwadowska Martyna,Szymańska Agnieszka, Wilczyńska Matylda- dzisiejsza jubilatka.