Młodzicy MOSu w finale rozgrywek mazowieckich

Młodzicy trenera Tomasza Kellera zdominowali IV turniej I ligi. Tym razem bez straty seta wygrali całe zawody i zapewnili sobie udział w finale rozgrywek mazowieckich, po wygraniu 3 z 4 turniejów. Obok wolskiego zespołu w finale wystąpią zawodnicy Trójki Kobyłka. O dwa pozostałe miejsca powalczą w turnieju półfinałowym ekipy, które rozgrywki ukończyły na miejscach 3-8.

Drużyna UMKS WOLA Warszawa występowała tym razem w roli gospodarza. W sobotę mecze rozgrywano na trzech sektorach w zaprzyjaźnionym Gimnazjum nr 48 przy ulicy Deotymy, a w niedzielę w „Świątyni” przy Rogalińskiej. Pierwszy mecz młodzików MOS & KS Metro to niezła gra Naszego zespołu, przerywana niestety seriami prostych błędów. Młodzicy zwyciężyli 2:0 (21,23), jednak przestoje w ich grze były niepokojące. Dość powiedzieć, iż w drugim secie ze stanu 23:16 pozwolili się doścignąć. Mimo wszystko najpierw atak, a następnie blok Bałdygi pozwolił zakończyć mecz.

W drugim meczu koncertowa gra w 1. secie i zespół z Wołomina, który zupełnie nie mógł sobie poradzić z dobrą grą MOSu Wola, zdołał zdobyć zaledwie 8 punktów. W drugim secie znowu rozkojarzenie w końcówce i ze stanu 23:16 zrobiło się po 23. Jednak wtedy Déjà vu. Najpierw atak z krótkiej Bałdygi, a następnie jego blok zakończył mecz. MOS & Wołomin 2:0 (25:8, 25:23).

Trzeci mecz to potyczka z vice liderem rozgrywek Trójką Kobyłka. Jednak tym razem Młodzicy z Woli nie dali szans przeciwnikom. Pierwszy set to zwycięstwo do 20. W drugiej partii świetna seria zagrywek Michała Kuleszy i gra całego zespołu dała prowadzenie MOSowi 16:1. Przy stanie 23:5, kiedy w wolskim zespole grała już cała druga szóstka, zespół z Kobyłki zdołał zniwelować nieco stratę punktową. MOS wygrał jednak po raz kolejny 2:0 (25:20,25:16).

Jak relacjonował trener Keller w pierwszym dniu bardzo dobrze funkcjonował atak w wolskiej drużynie, po doskonałych wrzutkach do środkowych od Warcholińskiego, raz po raz ze środka atakowali Wojciechowski oraz Bałdyga. Świetne zawody rozgrywał Gałązka, który był nie do zatrzymania obijając blok lub z dużą swobodą go mijając.

W niedzielę w pierwszym meczu UMKS MOS WOLA pokonał zespół Czarnych Radom również w stosunku 2:0 (25:15,25:21). Ciężar gry przejął na siebie P. Szlęzak, który w 1. secie był nieomylny w ataku i dołożył serię punktów w zagrywce. W drugim secie, mimo spuszczenia z tonu, zespół MOSu również zwyciężył.

W ostatnim meczu wolscy siatkarze także zwyciężyli 2:0 (25:17,25:19) z drużyną z Ostrołęki, przypieczętowując zwycięstwo w ostatnim już turnieju ligowym. Na początku marca odbędzie się turniej półfinałowy, w którym drużyny z miejsc 3-8 powalczą o prawo gry w ostatecznej potyczce o medale na Mazowszu. Turniej finałowy odbędzie się w Kobyłce.