Wygrana kadetów UMKS MOS Wola Warszawa 3:0 z UKS PLAS Warszawa

Dzisiejszego wieczoru, w hali przy ulicy Rogalińskiej, zostało rozegrane spotkanie kadetów UMKS MOS Wola Warszawa – UKS PLAS Warszawa pierwszej rundy play-off.

Trener Łukasz Janicki napewno nie tak wyobrażał sobie początek pierwszego seta. Zespół MOSu na boisko wyszedł bardzo spięty - kilka prostych błędów po naszej stronie i rywale prowadzą 5:1, jednakże szybko odrabiamy kilku punktową stratę. Bardzo dobra gra w bloku jak i w ataku pozwoliła odskoczyć przeciwnikowi i wygrać seta 25:20. Drugą odsłonę zaczynamy zdecydowanie lepiej. Podtrzymujemy dobrą grę na siatce, dorzucając do tego niemalże perfekcyjny odbiór. Warto podkreślić wyróżniającą się grę naszego kapitana - Marcina Czaplickiego, który bardzo mądrze prowadził grę drużyny wykorzystując w ataku wszystkich kolegów. Rozgrywane przez niego piłki często zaskakiwały środkowego, przez co atakujący mieli ułatwione zadanie i raz za razem, często na pojedynczym bloku, zdobywali punkty powiększające przewagę. Pewna wygrana 25:15.

Na trzeciego seta kadeci wyszli bardzo rozluźnieni. W tej partii ich gra nie wyglądała tak dobrze jak w drugim secie, jednakże i ten set padł naszym łupem. Finalnie wygrywamy 3:0. Brawo!!!