Młodziczki wygrywają przy Obozowej

W dniach 14-15 01 w hali przy ulicy Obozowej rozgrywany był trzeci turniej młodziczek I ligi Mazowsza. Organizatorem i gospodarzem imprezy był klub UKS Esperanto.Startowały ponadto zespoły : Atena Warszawa, Nike Ostrołęka, Legionovia, Olimpia Węgrów i I zespół naszego klubu.

Turniej zakończył się spektakularnym sukcesem podopiecznych trenera Lizińczyka, które po dwudniowych zmaganiach mogły cieszyć się z końcowego zwycięstwa. Radość uzasadniona, gdyż zostało ono odniesione w bardzo dobrym stylu. Tradycyjnie najgroźniejszym rywalem naszych dziewcząt okazał się zespół Ateny. Z tą właśnie drużyną przyszło nam grać drugi mecz w pierwszym dniu zawodów. Obie drużyny stworzyły emocjonujące widowisko. Pierwszy set pełen dramaturgii przegrywamy do 22. W drugim role się odwracają. To przeciwniczki gromadzą 22 "oczka". Decydujący set, po coraz pewniejszej grze ekipy z Rogalińskiej, wygrany do 8 i całe spotkanie 2 : 1.

Wcześniej zespół MOS wygrywa z Legionovią 2 : 0 .Pierwszy set łatwo do 13, w drugim po twardej walce do 23. W trzecim sobotnim spotkaniu zespół Olimpii Węgrów nie podjął walki, zdobywając w setach odpowiednio 11 i 14 punktów.
     W niedzielę gra UMKS MOS Wola wręcz "koncertowa".W dwóch setach wygrywamy z zawsze groźną drużyną Nike Ostrołęka / 15 ; 16 /.  Zespół gospodarzy, z którym przyszło nam się zmierzyć w ostatnim meczu turnieju, również nie miał wystarczająco dużo atutów aby powstrzymać  "rozpędzone" Mosianki. / MOS - Esperanto 2 : 0  - do 19; 16 /
    Trener Lizińczyk nie krył satysfakcji z gry swojego zespołu. Oczywiście, że w tak młodej drużynie można jeszcze dużo poprawić ale na pewno talentu, zaangażowania ,charakteru i czysto siatkarskich umiejętności można tylko pozazdrościć.Wszystkie zawodniczki wychodzące na boisko spisywały się znakomicie. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła w tym turnieju kapitan zespołu Julka Kabala, która wręcz wzorowo wywiązywała się z funkcji "siły napędowej" i kreatorki gry swojego zespołu !
  Dużą pomocą w osiągnięciu sukcesu sportowego naszych dziewcząt był żywiołowy ale zarazem kulturalny doping licznie zgromadzonych na trybunach rodziców. Dziękujemy !!!
      Czasu na odpoczynek niewiele. Już w środę rozpoczynamy rywalizację z zespołem SMS Warszawa o jak najwyższe miejsce w I lidze kadetek. Ci, którzy bliżej znają nasz zespół, wiedzą, że "tanio skóry nie sprzedamy"!
   Skład zespołu : Baran Karolina, Bąk Patrycja, Czekalska Zuzia, Dygdoń Zuzia, Kabala Julka - kapitan, Kosieradzka Oliwka, Kostyra Klaudia, Makowiecka Ola, Nowik Gabrysia, Pająkowska Ola, Rozwadowska Martyna, Szymańsk Agnieszka, Wilczyńska Matylda, Wydmańska Julka. Z powodu choroby nie mogły wystąpić Marta Roicka i Zosia Zakrzewska.