Turniej Młodzików w Częstochowie

W mroźny sobotni poranek młodzicy trenera Tomasza Kellera wybrali się na noworoczny turniej do Częstochowy, w którym wzięło udział 6 drużyn. Zawodnicy z Woli ostatecznie zajęli trzecie miejsce.

Wolscy chłopcy w pierwszym meczu spotkali się z gospodarzem turnieju drużyną AZSu Częstochowa 2020 i w zasadzie na własne życzenie przegrali ten mecz 0:2 (-22,-23). Mimo że w pierwszym secie prowadzili 20:15, a w drugim 22:20, nie potrafili postawić przysłowiowej kropki nad i. Drugim grupowym przeciwnikiem wolskiego zespołu była drużyna Sparta Kraków. Drużyna MOSu wygrała gładko 2:0 (12,16).

W meczu decydującym o wejściu do finału UMKS MOS WOLA zmierzyło się z DMKS PLAS Kielce, zespołem który wygrał oba mecze w grupie B. Niestety po walce Kielczanie zwyciężyli w stosunku 2:1 (21,-22,12). Co warte zauważenia po raz kolejny widoczne były przestoje w grze u wolskich młodzików. Przy prowadzeniu 22:13 w drugim secie, pozwolili na doprowadzenie do nerwowej końcówki.

W meczu o 3. miejsce UMKS MOS Wola zwyciężył 2:0 (22,23) z zespołem AZSu NYSA, który w 2. meczu półfinałowym przegrał z AZSem Częstochowa 2020.

Ostatecznie puchar za pierwsze miejsce powędrował do Kielc po wygranej 2:0 z liderem śląskich rozgrywek w kat. „Młodzik” i jednocześnie sobotnim gospodarzem.