Aktualności

09.01.2017

Turniej Młodzików w Częstochowie

W mroźny sobotni poranek młodzicy trenera Tomasza Kellera wybrali się na noworoczny turniej do Częstochowy, w którym wzięło udział 6 drużyn. Zawodnicy z Woli ostatecznie zajęli trzecie miejsce.

Wolscy chłopcy w pierwszym meczu spotkali się z gospodarzem turnieju drużyną AZSu Częstochowa 2020 i w zasadzie na własne życzenie przegrali ten mecz 0:2 (-22,-23). Mimo że w pierwszym secie prowadzili 20:15, a w drugim 22:20, nie potrafili postawić przysłowiowej kropki nad i. Drugim grupowym przeciwnikiem wolskiego zespołu była drużyna Sparta Kraków. Drużyna MOSu wygrała gładko 2:0 (12,16).

W meczu decydującym o wejściu do finału UMKS MOS WOLA zmierzyło się z DMKS PLAS Kielce, zespołem który wygrał oba mecze w grupie B. Niestety po walce Kielczanie zwyciężyli w stosunku 2:1 (21,-22,12). Co warte zauważenia po raz kolejny widoczne były przestoje w grze u wolskich młodzików. Przy prowadzeniu 22:13 w drugim secie, pozwolili na doprowadzenie do nerwowej końcówki.

W meczu o 3. miejsce UMKS MOS Wola zwyciężył 2:0 (22,23) z zespołem AZSu NYSA, który w 2. meczu półfinałowym przegrał z AZSem Częstochowa 2020.

Ostatecznie puchar za pierwsze miejsce powędrował do Kielc po wygranej 2:0 z liderem śląskich rozgrywek w kat. „Młodzik” i jednocześnie sobotnim gospodarzem.

 

Skład UMKS MOS WOLA:

Klaudiusz Warcholiński (kapitan), Jakub Kausa (L), Jakub Dziura (L), Jakub Bałdyga, Wiktor Wojciechowski, Mikołaj Kajzer, Mateusz Kolasa, Piotr Szlęzak, Michał Kulesza, Bartosz Gomułka, Karol Starczewski, Dawid Kaczyński.

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy