Aktualności

13.11.2016

Młodsze młodziczki MOS Wola w najlepszej czwórce w Środzie Wielkopolskiej

Rewelacyjne, 4 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju w Środzie Wielkopolskiej zajęły podopieczne trenera Radosława Krukowskiego. Turniej rozgrywany był z okazji Święta Niepodległości w dniach 11-12.11.2016 roku.

  • UKS Pomorzanie Szczecin Zwyciężczynie turnieju
    UKS Pomorzanie Szczecin Zwyciężczynie turnieju
  • Kapitan zespołu Marysia Butryn odbiera nagrodę za IV miejsce
    Kapitan zespołu Marysia Butryn odbiera nagrodę za IV miejsce

W sezonie 2016/2017 MOS Wola może się poszczycić dwoma zespołami Młodziczek. Pierwszy zespół prowadzony przez Trenera Stanisława Lizińczyka jest jednym z najmocniejszych na Mazowszu, nasz drugi zespół prowadzony przez trenera Radosława Krukowskiego stawia pierwsze kroki w „dużej” siatkówce. Jeszcze kilka miesięcy temu dziewczęta rozgrywały turnieje w minisiatkówce, a część z nich nadal będzie bronić barw MOSu w dwóch kategoriach ponieważ drużyna złożona jest z dziewcząt z roczników 2003 i 2004. Po dwóch letnich obozach zawodniczki przeszły ogromną przemianę i teraz z powodzeniem radzą sobie w starszej kategorii. Najpierw spektakularny awans do I ligi młodziczek już w pierwszym turnieju mazowieckich eliminacji, a teraz na potwierdzenie wysokiej formy - pierwsza czwórka w 26 Ogólnopolskim turnieju Piłki Siatkowej z okazji „Święta Niepodległości” w Środzie Wielkopolskiej. 

Turniej był bardzo mocno obsadzony przez drużyny z Wielkopolski, Zachodniopomorskiego i Mazowieckiego. O miano najlepszej rywalizowało 14 ekip w tym kadra województwa wielkopolskiego z rocznika 2003 i z tym zespołem przyszło naszym dziewczętom rozegrać dwa imponujące pojedynki. Najpierw w fazie grupowej remis 1:1, a potem w starciu o brązowy medal porażka 1:2 (22, -20, -12). Doskonała zagrywka, ofiarność w polu i bezkompromisowa walka na siatce pozwoliły walczyć jak równy z równym z wyselekcjonowaną młodzieżą z wielkopolski, a o wyniku końcowym zadecydowały końcówki, w których przewaga wzrostu i siły dały o sobie znać w drużynie kadry. Turniej wygrały dziewczęta ze Szczecina pokonując Ekipę Energetyka Poznań I 2:0.

Trener i dziewczęta pragną podziękować organizatorom z UKS Środa Wielkopolska, a w szczególności Pani Karolinie Lewandowskiej za gościnność i możliwość udziału w turnieju oraz ekipom z GLKS Nadarzyn, LKS Wrzos Międzyborów i UKS Beta Błonie za wspólny wyjazd i miłą atmosferę.

Zespół wystąpił w składzie: Daria Bukańska, Marysia Butryn, Zuzia Czarnocka, Emilia Kaczmarzyk, Ola Kulik, Ewa Kwiatkowska, Amelia Malec, Partycja Malinowska, Kasia Mazurek, Monika Rutkowska, Zuzia Trzpioła, Julia Wójciak.

Wyniki:
Mecz o 3 miejsce:  MOS – Kadra I 1:2 (22, -20, -12)
Mecz półfinałowy: MOS – Energetyk I Poznań 0:2
Faza Grupowa:      MOS – Kadra I 1:1
                             MOS – SPSP Libero Banie 2:0
                             MOS – Energetyk II Poznań 2:0
                             MOS – UKS Olimp Września 1:1
                             MOS – UKS Środa Wlkp. 2:0
                             MOS – Wrzos Międzyborów 2:0
 
Końcowa klasyfikacja:
1- UKS Pomorzanie Szczecin, 2- KS Energetyk Poznań I, 3- Kadra WLKP. I, 4- UMKS MOS Wola, 5- UKS 17 Kalisz, 6- UKS Beta Błonie, 7- UKS Olimp Września, 8- KS Energetyk Poznań II, 9- LKS Wrzos Międzyborów, 10- PSPS Libero Banie, 11- Kadra WLKP. II, 12- GLKS Nadarzyn, 13- UKS Morena Miastko, 14- UKS Środa WLKP.
 
Fotorelacja: 
https://www.facebook.com/pg/moswola/photos/?tab=album&album_id=1213737175351842
 
RK
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy