UMKS MOS Wola wygrywa z AZS UWM Olsztyn za trzy punkty w meczu II ligi mężczyzn

W hali przy ulicy Rogalińskiej rozegrany został mecz II ligi mężczyzn. Zespół UMKS MOS Wola, przed własną publicznością, zmierzył się z drużyną AZS UWM Olsztyn. Po zaciętym i pełnym emocji widowisku, siatkarze MOS Wola, podopieczni trenera Krzysztofa Wójcika wygrali 3:1.

UMKS MOS Wola Warszawa - AZS UWM Olsztyn 3:1 (25:23, 15:25, 25:19, 27:25)

Fotorelacja z meczu na naszym fanpage na facebooku:

Wojtulewicz, Wójcik, Bączek, Kańczok, Pacholczak, Siewierski, Jaglarski( libero) oraz Kacperkiewicz, Prokopczuk, Grot, Rećko, Malangiewicz, Trzciałkowski

Ciekawy i stojący na wysokim poziomie mecz obejrzała publiczność na warszawskiej Woli. Po emocjonującym i wyrównanym meczu zwyciężyli gospodarze 3:1.

W pierwszym secie bardzo dobrze zaczęli siatkarze AZS Olsztyn i szybko objęli prowadzenie 4:0. Siatkarze gospodarzy systematycznie odrabiali straty i doprowadzili do remisu 13:13. Potem były jeszcze remisy 16:16, 19:19 i gra obu zespołów mogła się podobać. W końcówce partii zwodnicy MOS-u Wola uzyskali  trzypunkowe prowadzenie 23:20, po udanym dwubloku pary Konrad Bączek - Adrian Kacperkiewicz, skutecznym ataku Mateusza Kańczoka i ataku w aut zawodników Olsztyna. Trener Andrzej Grygołowicz brał czas, olsztynianie poprawili wynik na 23:24, ale ostatecznie pierwszego seta wygrali siatkarze z Woli 25:23.

W drugim secie siatkarze AZS Olsztyn bardzo się zmobilizowali, robili niewiele błędów własnych i od początku uzyskali prowadzenie. W  AZS Olsztyn skutecznie wiele ataków kończyli Jakub Macyra i Kamil Guzewicz. Trener MOS-u Krzysztof Wójcik brał  przerwy dla odpoczynku, dokonywał wielu zmian w składzie, ale to AZS Olsztyn wyraźnie przeważał w tej partii i wygrał zdecydowanie 25:15.

Trzeciego seta siatkarze MOS Wola rozpoczęli od prowadzenia po udanej akcji Konrada Bączka z krótkiej ze środka i prowadzenia nie oddali już do końca partii. MOS Wola prowadził 6:3 m.in. po dwóch asach serwisowych Mateusza Kańczoka. Kapitan MOS Wola popisywał się także atomowymi atakami w wielu akcjach. Siatkarze z Woli grali skutecznie i prowadzili 9:5, 16:10. Dobrze blokiem grali Dominik Grot i Wiktor Siewierski, skutecznie grał na przyjęciu i  w obronie libero zespołu warszawskiego Dominik Jaglarski. Kilka świetnych ataków wykonał bardzo dynamiczny Dominik Grot, który efektownym i skutecznym atakiem zakończył seta 25:19.

Czwarta partia stała na wysokim poziomie i obserwowaliśmy wiele długich akcji.  Efektowne obrony i kontrataki mogły się podobać. Gra była bardzo wyrównana, najpierw remis 3:3, a potem długo prowadzili olsztynianie niewielką różnicą punktów, 8:6, 14:12, 16:14. W tym okresie bardzo skutecznie grał świetnie dysponowany Dominik Grot w MOS Wola, a w zespole AZS Olsztyn  Kamil Guzewicz i Marcin Ociepski. Zawodnicy z Woli doprowadzili do remisu 16:16. Potem od stanu 21:21 trwała bardzo zażarta walka. Nadal skutecznie kończyli ataki Grot i Kańczok z MOS Wola oraz Jakub Macyra z AZS. Po bardzo emocjonującej końcówce wygrali gospodarze 27:25 i cały mecz 3:1.