30 Międzynarodowy Turniej Wola Cup zakończony. Puchar Woli zdobyła drużyna KS Metro Warszawa

Drużyna KS Metro Warszawa wygrała 30. Międzynarodowy Turniej WOLA-CUP 2016 w kategorii minisiatkówki (czwórki) z udziałem 16 zespołów. Na drugim miejscu uplasowali się siatkarze DMKS Plas Kielce, a na trzecim UKS SET Starogard Gdański. Drużyna MOS I Wola zajęła 8 miejsce.

Za nami 30. Międzynarodowy Turniej Wola Cup, który odbył się w hali „KOŁO” przy ulicy Obozowej.

W uroczystym otwarciu turnieju gości turnieju powitał Dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Wola Paweł Wasilewski. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała  Zastępca Burmistrza dzielnicy Warszawa Wola Pani Grażyna Orzechowska – Mikulska. Warto podkreślić, że turniej odbył się dzięki dofinansowaniu m.st. Warszawy, a  honorowy patronat nad turniejem objął Burmistrz Dzielnicy Wola pan Krzysztof Strzałkowski.

W czasie uroczystości wystąpił zespół taneczny dziewcząt "Trend Junior" ze Studia tańca TOP ART pod kierownictwem pani Kariny Bawor.

Prezes UMKS Wola Krzysztof Zimnicki powitał gości i zaprezentował historię turniejów Wola-CUP. Prezes przypomniał, że w turniejach WOLA-CUP uczestniczyli jako młodzi chłopcy znakomici potem siatkarze, reprezentanci Polski oraz reprezentanci innych krajów jak Niemcy, Litwa, Austria.

W sumie rozegrano 48 spotkań, wiele z nich stało na bardzo wysokim poziomie  Po trzydniowych zmaganiach turniej wygrał zespół KS METRO Warszawa, który w meczu finałowym pokonał DMKS Plas Kielce 2:0. W meczu o brązowy medal UKS SET Starogard Gdański pokonał UKS Piast Krotoszyn 2:0.

Uroczystego zamknięcia 30. Międzynarodowego Turnieju Wola Cup i nagrodzenia najlepszych drużyn i najlepszych zawodników dokonali: Poseł na Sejm RP Pan Michał Szczerba, Burmistrz dzielnicy Warszawa Wola Pan Krzysztof Strzałkowski oraz Naczelnik Wydziału Sportu, Promocji i Komunikacji Społecznej dla dzielnicy Wola Pan Arkadiusz Werelich.

Wszystkie  uczestniczące w turnieju drużyny nagrodzono pucharami, a zawodników trzech najlepszych zespołów medalami. Najlepszy zawodnik każdej drużyny otrzymał wyróżnienie i indywidualną statuetkę.

Gospodarze podziękowali serdecznie trenerom wszystkich drużyn uczestniczących w zawodach i wręczyli im pamiątkową koszulkę.

Fotogalerię z zakończenia 30. Międzynarodowego Turnieju WOLA-CUP można obejrzeć na stronie MOS Wola na facebooku:

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia reportażu z turnieju, który nadała TVP Warszawa o godz. 21:10.

DMKS Plas Kielce - KS Metro Warszawa 0:2

Końcowa klasyfikacja drużyn w 30 Międzynarodowym Turnieju Wola-Cup oraz najlepszy zawodnik w poszczególnej drużynie: