Młodzicy z MOS WOLA II wywalczyli awans do 2 ligi

W dniach 29-30.10.2016 roku odbył się I Turniej III ligi młodzików w Międzyborowie. Nasz drugi zespół z jedną porażką zapewnił sobie awans do 2 ligi młodzików.

Już do pierwszego spotkania przeciwko KS Zawkrze Mława nasi młodzi siatkarze z Woli  wyszli bardzo skoncentrowani. W obu setach  Piotr Krajewski, nasz kapitan i Krystian Bartczak prezentowali wysoką skuteczność w ataku, a także nękali przeciwnika bardzo trudną zagrywką. Przeciwnicy popełnili wiele błędów własnych i w efekcie mecz zakończył się zwycięsko dla MOS-u.

Kolejny mecz z UKS PLAS Warszawa od samego początku nie układał się pomyślnie dla naszego zespołu. Bardzo mocna i trudna zagrywka starszych przeciwników spowodowała, że nasi młodzicy w pierwszym secie zdobyli tylko 8 punktów. W drugiej odsłonie wiele w naszej grze się nie poprawiło. Szczególnie dotyczy to przyjęcia zagrywki. Na koniec lepsi okazali się zawodnicy z Targówka wygrywając tę partię do 14 a całe spotkanie 2:0.

Ostatni mecz w pierwszym dniu turnieju chłopcy z MOS Wola rozegrali przeciwko KPS Siedlce I. Nasi siatkarze szybko otrząsnęli się po przegranej z poprzedniego spotkania. Byliśmy świadkami siatkówki na bardzo dobrym poziomie. Set pierwszy zakończył się dopiero na przewagi dla KPS-u a wśród naszych młodzików można było zauważyć lekki niedosyt po pierwszej partii. Do drugiego seta nasi siatkarze wyszli bardzo skoncentrowani i zmotywowani, z ogromną chęcią wygranej. Kilka punktowych zagrywek naszego rozgrywającego Janka Mackiewicza pozwoliło kontrolować grę przez całego seta. Nasz drugi rozgrywający Oskar Barciński jak i skrzydłowi Piotr Krajewski, Krystian Bartczak oraz środkowi Alan Kamienik, Wiktor Skrzek wykazali się wysoką skutecznością w ataku. Świetnie wspierali ich rezerwowi. Set zakończył się zwycięsko dla MOS-u. Trzeciego seta ponownie pewnie wygrywają młodzicy z Woli.

Drugiego dnia turnieju byliśmy świadkami dwóch bardzo zaciętych pojedynków naszego zespołu. Oba mecze rozstrzygały się w trzech setach.

W pierwszym meczu przeciwko UKS MKS MDK Warszawa II ciężar zdobywania punktów przejął na siebie nasz skrzydłowy Krystian Bartczak, zdobywając ostatecznie 17 punktów. Dzielnie wspierali go pozostali nasi zawodnicy.

Ostatni mecz nasza drużyna rozegrała z RCS Czarni Radom II. Odnieśliśmy kolejne zwycięstwo po trzy setowej walce. To zwycięstwo przypieczętowało nasz awans do II ligi.

W podsumowaniu turnieju trener Miłosz Raba powiedział: „Przede wszystkim jestem bardzo zadowolony z postawy wszystkich moich zawodników, każdy miał okazję by zaprezentować swoje umiejętności. Graliśmy skutecznie i dlatego awans jest jak najbardziej zasłużony. Chciałbym jeszcze raz bardzo pogratulować całej drużynie, każdy z moich zawodników dał z siebie wszystko abyśmy teraz mogli cieszyć się z awansu. Przed nami miesiąc pracy treningowej, mamy jeszcze wiele elementów do poprawy. Dziękuję również rodzicom za pomoc w przejazdach i za wsparcie podczas meczów.‘’