30.Międzynarodowy Turniej WOLA-CUP 2016 już w najbliższy weekend
Już w piątek w hali KOŁO przy ul. Obozowej 60 rusza 30.Turniej WOLA-CUP. W tym roku w pierwszym turnieju zagra 16 drużyn chłopców w czwórkach. Prezentujemy program gier w turnieju.
Międzynarodowe turnieje siatkówki młodzieżowej „WOLA-CUP" odbywają się od 1980 roku (z przerwami) i dotychczas na Woli startowały w nich drużyny z 60 klubów zagranicznych (z 16 krajów) oraz setki drużyn z całej Polski.
W "Wola-Cup" jako młodzi chłopcy startowali m.in. późniejsi reprezentanci Polski: Grzegorz Wagner, Paweł Zagumny, Paweł Papke, Karol Kłos oraz olimpijczycy wychowani w MOS Wola: Arkadiusz Gołaś, Zbigniew Bartman, Grzegorz Łomacz, Fabian Drzyzga.
W tegorocznym święcie siatkówki młodzieżowej uczestniczyć będzie sześć zespołów zagranicznych: Berliner TSC i Hot Wiedeń w turnieju minisiatkówki (U-13) oraz w kategorii młodzików (U-15) VC Dresden z Niemiec, Slavia Svidnik ze Słowacji, Hot Volley Wiedeń z Austrii, Szkoła Sportowa z Rygi na Łotwie oraz cała czołówka drużyn z Polski i zespoły z Warszawy i Mazowsza.
Najpierw w terminie 4 -6 listopada w hali „Koło” przy ul. Obozowej odbędzie się turniej minisiatkówki chłopców z udziałem 16 drużyn.
Drugi turniej tegorocznej 30. Edycji „WOLA-CUP” odbywać się będzie w hali sportowej OSiR Reduta przy ul. Redutowej 37 w terminie 18 – 20 listopada br. także z udziałem 16 zespołów.
Oto terminarz gier w turnieju minisiatkówki:
PROGRAM GIER. 30. MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ WOLA-CUP 2016
MINISIATKÓWKA CHŁOPCY – CZWÓRKI , rocznik 2004 i młodsi
Grupa A |
Grupa B |
Grupa C |
Grupa D |
1. MOS Wola I Warszawa |
1. UKS SET Starogard Gdański |
1. KS Lechia Tomaszów Mazowiecki |
1. DMKS Plas Kielce |
2. M-Volley Exact Systems Norwid Częstochowa |
2. TSC Berlin |
2. Hot Wiedeń |
2. KS Metro Warszawa |
3. Białołęcki Volley |
3. UKS Plas Warszawa |
3. PSP 11 Kędzierzyn-Koźle |
3. SP 60 Chemik Bydgoszcz |
4. Olimp Ostrołęka |
4. UKS Piast Krotoszyn |
4. Mos Wola II Warszawa |
4. ANBUD MKS Będzin |
PIĄTEK 4.11.2016 |
||
Sektor 1 |
Sektor 2 |
Sektor 3 |
16:00 (1) DMKS Plas Kielce- ANBUD MKS Będzin |
(2) KS Metro Warszawa- SP 60 Chemik Bydgoszcz |
(3) MOS Wola I - Olimp Ostrołęka |
17:00 (4) TSC Berlin- UKS Plas Warszawa |
(5) KS Lechia Tomaszów Mazowiecki- Mos Wola II |
(6) M-Volley Exact Systems Norwid Częstochowa – Białołęcki Volley I |
18:00 (7) UKS SET Starogard Gdański- UKS Piast Krotoszyn |
(8) Hot Wiedeń- PSP 11 Kędzierzyn-Koźle |
(9) DMKS Plas Kielce- SP 60 Chemik Bydgoszcz |
SOBOTA 5.11.2016 |
||
9:00 (10) MOS Wola I - Białołęcki Volley |
(11) M-Volley Exact Systems Norwid Częstochowa- Olimp Ostrołęka |
(12) KS Metro Warszawa- ANBUD MKS Będzin |
UROCZYSTE OTWARCIE TURNIEJU GODZINA 10.00 |
||
10:30 (13) UKS SET Starogard Gdański- UKS Plas Warszawa |
(14) TSC Berlin- UKS Piast Krotoszyn |
(15) KS Lechia Tomaszów Mazowiecki- PSP 11 Kędzierzyn-Koźle |
11:30 (16) MOS Wola I- M-Volley Exact Systems NorwidCzęstochowa |
(17) DMKS Plas Kielce- KS Metro Warszawa |
(18) Hot Wiedeń- Mos Wola II |
12:30 (19) Białołęcki Volley- Olimp Ostrołęka |
(20) SP 60 Chemik Bydgoszcz- ANBUD MKS Będzin |
(21) UKS SET Starogard Gdański- TSC Berlin |
13:30 (22) KS Lechia Tomaszów Mazowiecki- Hot Wiedeń |
(23) PSP 11 Kędzierzyn- Koźle- Mos Wola |
(24) UKS Plas Warszawa- UKS Piast Krotoszyn |
PRZERWA OBIADOWA |
||
ĆWIERĆFINAŁY |
||
16:30 (25) A1 –D2 |
(26) B1- C2 |
(27) A2 – D1 |
17:30 (28) B2 –C1 |
(29) A3 –D4 |
(30) A4 – D3 |
18:30 (31) B3 – C4 |
(32) B4 – C3 |
|
NIEDZIELA 6.11.2016 |
||
9:00 (33) P.29 – P.32 |
(34) P.30 – P.31 |
(35) W.29 – W.32 |
10:00 (36) W.30 –W.31 |
(37) P.25 – P.28 |
(38) P.26 – P.27 |
11:00 (39) W.25 –W.28 |
(40) W.26 – W.27 |
(41) o miejsce 15 |
12:00 (42) o miejsce 13 |
(43) o miejsce 11 |
(44) o miejsce 9 |
13:00 (45) o miejsce 7 |
(46) o miejsce 5 |
(47) o miejsce 3 |
14:00 – finał o I miejsce
ok. 15:00 zakończenie, wręczenie nagród
Regulamin turnieju:
- Miejsce rozegrania turnieju: Hala sportowa OSiR „Koło”, ul. Obozowa 60 Warszawa.
- Uczestniczą chłopcy rocznik 2004 i młodsi, zespoły czwórkowe + 2 rezerwowych. W turnieju gra 16 drużyn.
- Mecze będą rozgrywane do dwóch wygranych setów, system każdy z każdym w grupie. Pierwsze dwie drużyny z grupy uzyskują prawo do gry o miejsca 1-8. Drużyny z miejsc 3 i 4 grają o miejsca 9-16. O kolejności w grupie decyduje kolejno: liczba zwycięstw, stosunek wygranych setów, stosunek małych punktów, bezpośrednie spotkanie.
- Obowiązują przepisy PZPS dotyczące minisiatkówki (rotacja zawodników, system zagrywania itp.)
- Po rozegraniu ćwierćfinałów utworzone zostaną gr. półfinałowe: „E” o miejsca 1-4, „F” o miejsca 5-8, „G” o miejsca 9-12 i „H” o miejsca 13-16. W poszczególnych grupach półfinałowych gramy systemem pucharowym 1-4 i 2-3.
- Organizator zapewnia piłki do rozgrzewki.
- Prosimy o przybycie wszystkich drużyn na uroczyste rozpoczęcie turnieju.
- Parking przy hali Koło prowadzi prywatna firma, a nie OSiR i organizator turnieju nie zapewnia miejsc parkingowych.