Kadeci Mazowsza niestety tuż za podium w Olimpiadzie Młodzieży.

Reprezentacja Mazowsza w siatkówce kadetów zajęła 4 miejsce w OOM, przegrywając 2:3 w meczu o brąz z woj.kujawsko-pomorskim. W meczu o złoto pogromca faworytów woj. łódzkie pokonało Śląsk 3:2.

Z niedosytem wracają z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży "WARMIA - MAZURY" 2006 młodzi siatkarze i siatkarki Mazowsza.

Drużyna chłopców naszego województwa, w której grało 7 zawodników MOS Wola, 4 siatkarzy Metra i 1 z MKS MDK Warszawa, była jednym z kandydatów do medalu.
Niestety, Mazowsze zajęło miejsce za podium, przegrywając 2:3 dramatyczny mecz o medal brązowy z Kujawsko-Pomorskim.
Poziom rywalizacji z udziałem reprezentacji 16 województw stał na wysokim poziomie. Po rozgrywkach w 4 grupach eliminacyjnych wyłoniono 8 ćwierćfinalistów, a pozostałe drużyny wyjechały do domu.

Drużyna Mazowsza chłopców uzyskała w OOM następujące wyniki:

Mazowsze - Świętokrzyskie 2:0 (25:16)(25:14)
Mazowsze - Warmińsko-Mazurskie 2:0 (25:18)(25:12)
Mazowsze - Małopolskie 2:0 (25:21)(25:13)
ćwierćfinał:
Mazowsze - Dolnośląskie 2:0 (25:21)(25:23)
półfinał:
Mazowsze - Łódzkie 0:2 (26:28)(22:25)

mecz o brązowy medal:
Mazowsze - Kujawsko-Pomorskie 2:3 (14:25)(23:25)(25:15)(25:23)(8:15)

W finale o złoty medal Łódzkie pokonało Śląsk 3:2.
Mecze drużyn czołowej czwórki były bardzo wyrównane i dramatyczne. Gra o medale kończyła się wynikiem 3:2.

Wcześniej, w meczu półfinałowym reprezentacja woj. łódzkiego pokonała zespół Mazowsza. Łodzianie zagrali świetny mecz, a drużyna Mazowsza mimo bardzo ambitnej postawy nie była w stanie pokonać doskonale dysponowanych rywali. Dodatkowym smaczkiem tej rywalizacji był fakt, że czołowe role w drużynie woj. łódzkiego odgrywali dwaj aktualni siatkarze ... MOS Wola Warszawa - Witold Pawlewicz i Łukasz Makowski, którzy od roku chodzą do liceów warszawskich , mieszkają w stolicy i trenują w MOS Wola.  Było to możliwe dzięki dziwnemu regulaminowi OOM, który nakazuje zawodnikom grać w reprezentacji tego województwa, gdzie mają podpisaną kartę zawodnika, a nie tam gdzie grają aktualnie na wypożyczeniu. Więcej na ten temat napiszemy  w komentarzu redakcyjnym.

Wydawało się, że w finale łodzianie nie będą już  w stanie zagrać tak wspaniałego meczu, tymczasem rozpędzeni reprezentanci woj. łodzkiego pokonali w meczu o złoto  kolejnego faworyta , zespół Śląska 3:2.

W meczu o brązowy medal z reprezentacją Kujawsko-Pomorskiego ( opartą na siatkarzach Chemika Bydgoszcz) widać było wyraźnie, że drużyna Mazowsza jeszcze nie pozbierała się po przegraniu półfinału.
Pierwszy set  przegrany przez Mazowsze 14:25. W drugim secie trener Zimnicki wystawił do gry zupełnie inną szóstkę: Pietrewicz, Łukasik, Kłos, Król, Nowocień, Kaczmarek , która toczyła  wyrównaną walkę , ale końcówka należała do rywali i set przegrany 23:25.
W trzeciej partii trener Zimnicki wystawił do gry nadal tę szóstkę , z wyjątkiem rozegrania na które wrócił Fabian Drzyzga. Ten manewr zakończył się sukcesem i trzeci set dla Mazowsza 25:15. Także w czwartym secie Mazowsze grało dobrze i prowadziło bardzo wysoko 6 - 7 punktami. I nagle coś się zacięło, a drużyna straciła siedem punktów w jednym ustawieniu. Nerwową końcówkę Mazowsze wygrało 25:23, ale przeciwnicy znowu uwierzyli , ze mogą wygrać ten mecz.
W piątej partii zaczęło sie fatalnie, od wysokiego prowadzenia bydgoszczan. Potem już były tylko nieudane próby dogonienia rywala, ale brąz zdobyli siatkarze z Kujawsko-Pomorskiego.