25.09.2016

Zespoły młodzików startowały w turnieju rozstawieniowym.

Pierwszy zespół młodzików wygrał swoje mecze i uzyskał awans do 1. ligi, II zespół z jednym zwycięstwem uzyskał prawo do gry w 3. Lidze, a III zespół po 2 zwycięstwach zagra w 2.lidze.

W pierwszym oficjalnym meczu w sezonie 2016/17 naprzeciwko pierwszej drużyny młodzików wystąpiła drużyna Zawkrze Mława. UMKS MOS WOLA I zaprezentował się z dobrej strony wygrywając 25:4 oraz 25:1. Mecz rozpoczął się od prowadzenia 13:0 po zagrywkach M. Karkowskiego, z którymi nie mogli sobie poradzić przyjmujący z Mławy, jeśli nawet już mławianie przebijali piłkę szybka kontra z Naszej strony kończyła sprawę. Drugi set to podobna historia, na zagrywce tym razem Melaniuk i szybkie prowadzenie 14:0. Niestety wtedy wracający po kontuzji Gałązka wpadł w siatkę oddając jedyny punkt w secie przeciwnikom. Zrewanżował się jednak później meldując się na zagrywce, kończąc seta 25:1! Brawo, mimo nie najwyższego oporu przeciwników, młodzi zawodnicy utrzymali koncentrację i nie popełniali błędów.

Drugi mecz to również zdecydowana przewaga zespołu MOSU przeciwko drużynie z Siedlec. Pierwszy set wygrany 25:7, a drugi 25:15. Trener Keller również w drugim meczu rotował składem pozwalając zagrać wszystkim. Mimo to zespół grał niezłe zawody, chociaż dzięki łatwym zwycięstwom nieco się rozluźnił i tak w 1. secie popełnił 6 błędów, a w 2. 9.

Czekamy na pierwsze ważne i trudne pojedynki w 1. lidze Młodzika, które już za miesiąc, a do której awans uzyskały również zespoły: Czarni Radom, Wrzos Międzyborów, MDK W-wa, Trójka Kobyłka oraz Olimp Ostrołęka.

Skład UMKS MOS WOLA I: K. Warcholiński (kapitan), J. Dziura (libero), J. Kausa (libero), B. Gomułka, M.Kajzer, M. Karkowski, W. Wojciechowski, J. Bałdyga, M. Kulesza, P. Szlęzak, M. Kolasa, F.Melaniuk, M.Gałązka.