Zwycięstwo za trzy punkty siatkarzy MOS Wola w inauguracyjnym meczu II ligi mężczyzn.

Drugoligowy zespół siatkarzy MOS Wola na własnym parkiecie wygrał 3:1 w derbach Warszawy z zespołem Legia Warszawa w meczu nowego sezonu 2016/2017.

Nasi siatkarze pod kierunkiem trenera Krzysztofa Wójcika rozegrali mecz inauguracyjny w hali przy ul. Rogalińskiej 2.

UMKS MOS Wola Warszawa – Legia Warszawa 3:1 (24:26, 25:21, 29:27, 25:15)

Skład MOS Wola: Wojtulewicz Marcin, Wójcik Michał, Prokopczuk Rafał, Kubeł Artur, Pacholczak Grzegorz, Rećko Mateusz, Jaglarski Dominik Kańczok Mateusz, Bączek Konrad, Trzciałkowski Mateusz, Malangiewicz Brian, Kacperkiewicz Adrian.

Spotkanie rozpoczęło się od gry punkt za punkt. Mocne ataki i efektowne obrony już od początku gwarantowały kibicom ciekawe widowisko.  Zacięta walka  trwała aż do samego końca seta. Niestety  więcej spokoju na parkiecie zaprezentowała drużyna gości wygrywając pierwszego seta: 26:24.  Drugiego seta zawodnicy MOS WOLA rozpoczęli bardzo zmobilizowani. Tym razem to jednak drużyna gospodarzy popisała się lepszymi umiejętnościami i doprowadziła do wyrównania stanu meczu 1:1, wygrywając drugiego seta 25:21.

Trzeci set również był bardzo zacięty. Zawodnicy obu zespołów wspięli się na wyżyny swoich umiejętności siatkarskich. Wynik cały czas oscylował koło remisu. W końcowej partii seta siatkarze MOS Wola popełniali mniej błędów i tym samym doprowadzili do wygranej 29:27.

Czwarty set rozpoczął się optymistycznie dla naszego zespołu. Bardzo dobra gra blokiem pozwoliła odskoczyć naszej drużynie na kilka punktów. Wyśmienita dyspozycja  kapitana MOS Wola Mateusza Kańczoka powodowała zdobywanie z łatwością kolejnych punktów na nasze konto. Siatkarze zachowali skupienie do samego końca, kontrolowali sytuację na parkiecie i pewnie wygrali 25:15