Aktualności

09.04.2006

Po horrorze w Łodzi kadetki MOS Wola awansowały do finałów mistrzostw Polski!

Po wygraniu 3:2 z BKS Bielko Biała kadetki MOS Wola awansowały do turnieju finałowego mistrzostw Polski! Gratulacje dla dziewcząt i trenera Artura Wójcika!

  • Kadetki MOS-u na spacerze w czasie półfinału w Łodzi
    Kadetki MOS-u na spacerze w czasie półfinału w Łodzi
  • Kadetki awansowały do finałów mistrzostw Polski!
    Kadetki awansowały do finałów mistrzostw Polski!
 
Kadetki MOS Wola odniosły drugie zwycięstwo 3:2 i awansowały do finałów mistrzostw Polski.
Nasza drużyna przeżyła w Łodzi istny horror, ale najważniejsze, że z happy endem.

Po wczorajszym zwycięstwie 3:2 dzisiaj nasze kadetki rozegrały następny, nie mniej dramatyczny mecz. MOS Wola przegrywał 0:2 w setach oraz w trzeciej parti 2:10... ale później role się odwróciły i nasze dziewczęta wygrały tego seta 32:30, wygrały następnego, a w piątej partii wygrały 15:8.
Ale to nie był koniec emocji. W ostatnim meczu Gedania powinna wygrać z SMS Łódź, by nasze dziewczęta awansowały. Tymczasem łodzianki wygrały pierwszego seta , a w drugim Gedania wygrała na przewagi. Potem było już tak jak wszyscy przewidywali, czyli najlepsza w tym turnieju drużyna Gedanii wygrała mecz 3:1  ... i nasze dziewczęta zajmując drugie miejsce awansowały do finałów.
Gratulacje !

Relacja z Łodzi:
Półfinały Mistrzostw Polski w Łodzi to istny horror w najlepszym wydaniu. Pierwszego dnia rozpoczęło się od porażki z Gedanią Gdańsk 0:3 (-23,-13,-15). Mecz oddany praktycznie bez walki. Męska rozmowa wieczorem i : Dzień drugi, mecz o wszystko z gospodarzami turnieju SMS Łódź. Pierwszy set wygrany na przewagi 28:26. Dwa następne przegrane do 15 i 11. Od seta trzeciego z kontuzją ręki gra nasze libero Kasia Kowalska. Set czwarty zmiana ustawienia i zwycięstwo 25:23. Set piąty to prowadzenie gospodyń 5:1, 8:4... ale zwycięstwo nasze 15:11! Ale jak się okazało był to dopiero początek emocji. Dzień trzeci: żeby awansować do finałów nasz zespół musiał wygrać z BKS Bielsko-Biała i Gedania musiała wygrać z SMS Łódź. Przed meczem dokonaliśmy zmiany libero (kontuzja Kasi okazała się dość poważna i na tej b. ważnej pozycji zagrała Gosia Gniadzik). Niestety rozpoczęło się niezbyt pomyślnie i przegraliśmy dwa pierwsze sety 19:25, 23:25. Set trzeci zaczął się od prowadzenia naszych przeciwniczek 10:2... i chyba BKS już pomyślał że jest po meczu, ale nie nasze zawodniczki! Wygrywamy seta 32:30!!! Czwartego 25:19 i piątego 15:8. Jakby tego było mało ostatni mecz też rozpoczął się nie po naszej myśli i SMS wygrał pierwszego seta z Gedanią 25:14. W drugim też zanosiło się na zwycięstwo SMS jednak przebudzenie Gedanii i jej zwycięstwo 28:26! Na szczęście dwa następne sety (już spokojniejsze) też padają łupem siatkarek z Gdańska i możemy otwierać szampany i świętować razem z Gedanią awans do finałów MP. Na podkreślenie zasługuje ogromna determinacja i charakter dziewcząt. Podejmowanie walki w momentach beznadziejnych. Na wyróżnienie zasłużył cały zespół: Grabowska Gabrysia, Kunysz Ania, Petrykowska Agata, Lizińczyk Gosia, Dudek Magda, Stawicka Asia, Kowalska Kasia, Komór Kasia, Gniadzik Gosia, Słumińska Gosia, Gniadzik Magda, Szymczak Asia. Szczególne podziękowania należą sięlicznie przybyłym na turniej rodzicom, którzy bardzo dzielnie dopingowali i wspierali zespół jak tylko mogli.
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy