Aktualności

25.03.2006

Juniorki MOS Wola zagrają o siódme miejsce w Polsce

Juniorki MOS-u przegrały dzisiaj 1:3 z Dąbrową Górniczą i jutro zagrają o 7. miejsce. W wielkim finale o złoto wśród dziewcząt spotkają się Gwardia Wrocław z Pałacem Bydgoszcz, a wśród juniorów Skra Bełchatów z MMKS Kędzierzyn Koźle.

  • W niedzielę poznamy mistrzów Polski juniorek i juniorów
    W niedzielę poznamy mistrzów Polski juniorek i juniorów

Juniorki MOS Wola przegrały dzisiaj w meczu o miejsca 5 - 8 z drużyną Dąbrowy Górniczej 1:3.

MOS WOLA - Dąbrowa Górnicza 1:3 (28:26)(22:25)(25:27)(21:25)

Jak relacjonuje trener Stanisław Lizińczyk, dzisiejszy mecz był bardzo wyrównany i wygrać mógł jeden jak i drugi zespół.
Nie ma co usprawiedliwiać dziewcząt, ale trzeba przyznać, że wszystkie drużyny grające o miejsca 5 - 8 już zdążyły sie przyzwyczaić do tego, że nie wejdą do strefy medalowej od dwóch dni. Nasze siatkarki jeszcze wczoraj wieczorem liczyły na zwycięstwo Gedanii  z Naftą i na to, że zagrają o miejsca 1 - 4. Do późnej nocy, po wczorajszym nerwowym  meczu nasze siatkarki jeszcze przeżywały wydarzenia, które miały miejsce w naszej grupie.

Jak się okazało, we wczorajszym meczu z Lublinem kontuzji uległa nasza najlepsza przyjmująca Iza Kożon, która jest uczennicą SMS Sosnowiec i podstawową zawodniczką MOS-u. Dzisiaj z Dąbrową Górniczą Iza nie mogła zagrać i zastąpiła ją Angelika Kołek.
W drugim meczu TPS Lublin przegrał z Stalą Mielec 1:3 i w niedzielę o miejsce 7. w mistrzostwach Polski zagrają MOS Wola z TPS Lublin.

W meczach półfinałowych na szczycie rozgrywek juniorek padły następujące rezultaty:

Nafta Piła - Gwardia Wrocław 1:3
Gedania Gdańsk - Pałac Bydgoszcz 1:3

W niedzielę o złoto zagrają Gwardia Wrocław z Pałacem Bydgoszcz
w meczu o brąz spotkają się Nafta Piła z Gedanią Gdańsk
______________________________________________________________________W Kędzierzynie odbyły się półfinałowe mecze "na krzyż" w mistrzostwach Polski juniorów.

Metro Warszawa - Skra Bełchatów 0:3 (18:25)(22:25)(22:25)
Delic Pol Częstochowa - MMKS Kędzierzyn 2:3 (27:29)(26:24)(26:24)(23:25)(13:15)

Szczególnie dramatyczny był mecz Częstochowy z gospodarzami, Kędzierzynem. Faworytem byli raczej częstochowianie, ale Kędzierzyn niesiony wspaniałym dopingiem 1500 kibiców, którzy w piątej partii dopingowali gospodarzy już cały czas na stojąco, zagrał świetny mecz i wygrał po niesamowitej walce.

O złoto spotkaja się Skra Bełchatów z Kędzierzynem Koźle,
o brązowy medal zagrają Metro Warszawa z Delic Pol Częstochowa.
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy