Aktualności

19.07.2016

Izabela Szyjka, wychowanka MOS Wola zagra w nadchodzącym sezonie w Orlen Lidze

Izabela Szyjka, wychowanka MOS Wola Warszawa, świetnie radzi sobie na parkietach ligowych i w najbliższym sezonie zagra w Orlen Lidze w barwach ŁKS Łódź. Dwa lata temu jako wicemistrzyni Polski juniorek w barwach MOS-u przeniosła się do Łodzi i z ŁKS-em zdobyła wicemistrzostwo I ligi, a w ostatnim sezonie wygrała te rozgrywki i uzyskała awans do Orlen Ligi.

  • Iza Szyjka w barwach MOS Wola w czasie finałów Mistrzostw Polski juniorek w Kętrzynie 2014
    Iza Szyjka w barwach MOS Wola w czasie finałów Mistrzostw Polski juniorek w Kętrzynie 2014

Więcej można przeczytać w artykule Bartosza Wencława pt. "Izabella Szyjka chce wykorzystać swoją szansę"

 

 

 

 

 

 

 

Oto artykuł:

"Izabella Szyjka chce wykorzystać swoją szansę"

21-letnia libero ŁKS-u Commercecon Łódź do Łodzi przeniosła się dwa lata temu, jako wicemistrzyni Polski juniorek, z MOS-u Wola Warszawa. Mimo młodego wieku przekonała do siebie trenera Macieja Bartodziejskiego i szybko stała się mocnym punktem pierwszoligowej drużyny. Z ŁKS-em zdobyła wicemistrzostwo I ligi, a w ostatnim sezonie wygrała te rozgrywki i uzyskała awans do Orlen Ligi.
 
Zarówno działacze jak i trener Bartodziejski postanowili, że młoda siatkarka zasługuje na to, by grać w Orlen Lidze. Zaufali jej i podpisali z Izabellą Szyjką kolejną umowę. - Gdy przychodziłam do ŁKS-u też nikt nie wiedział, czy dam sobie radę w I lidze. Udowodniłam, że ciężką pracą można osiągnąć wiele. Trener na mnie postawił, a ja grałam najlepiej jak umiałam. Teraz też dam z siebie wszystko, by pokazać, że stać mnie na grę w ekstaklasie – mówi libero Łódzkiego Klubu Sportowego.
 
Izabella Szyjka nie jest jedynym przykładem, że w ŁKS nie boją się stawiać na młode zawodniczki. Drugą libero beniaminka ekstraklasy będzie zaledwie 18-letnia Anna Pawłowska, która z dobrej strony pokazała się w rozgrywkach II i I ligi w poprzednim sezonie. Co ciekawe również ta zawodniczka trafiła do ŁKS-u z MOS-u Wola.
 
 
 
źródło: siatkalks.pl
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy