Aktualności

11.07.2016

Turniej Finałowy Mistrzostw Polski w minisiatkówce

W dniach 7-10 lipca w Częstochowie, odbył się XXII Finał KINDER+SPORT. Największy na świecie turniej minisiatkówki rozgrywany był na 36 boiskach oraz zgromadził w sumie póltora tysiąca dziewcząt i chłopców, którzy rywalizowali w trzech kategoriach: dwójek, trójek i czwórek. Reprezentacja MOS Wola składała się dwójki chłopców trenera Konrada Nassalskiego, dwójki dziewcząt trenera Jakuba Miecznikowskiego i czwórki chłopców trenera Mateusza Jaworskiego.

 • Dwójki dziewcząt i chłopców z trenerami Konradem Nassalskim i Jakubem Miecznikowskim
  Dwójki dziewcząt i chłopców z trenerami Konradem Nassalskim i Jakubem Miecznikowskim
 • Oficjalne otwarcie turnieju
  Oficjalne otwarcie turnieju
 • Drużyna chłopców w kategorii dwójek
  Drużyna chłopców w kategorii dwójek
 • Drużyna dziewcząt MOS Wola w kategorii dwójek
  Drużyna dziewcząt MOS Wola w kategorii dwójek

W każdej kategorii wystartowało 48 najlepszych drużyn w Polsce, po trzy z każdego województwa. Wszystkie ekipy musiała przebrnąć przez turnieje eliminacyjne, do których w całym kraju zgłoszono ponad 40 tysiecy najmłodszych adeptów siatkówki.

W czwartek 7 lipca wzystkie drużyny musiały zgłosić się do biura zawodów, w celu załatwienia  formalności związanych z akredytacją do turnieju. Tam zawodnicy i trenerzy otrzymali imienne indetyfikatory, które uprawniały do wejścia na hale, gdzie rozgrywane były mecze oraz pamiątkowe koszulki, w które ubrani byli uczestnicy podczas oficajlnego otwarcia.

Pierwszy dzień Turnieju Finałowego Kinder+Sport, przyniósł wiele emocji. Już tego dnia, wszystkie drużyny dowiedziały się czy dalej będą miały szanse walczyć o medale. Rywalizacja w pierwszym etapie toczyła się w czterozespołowych grupach. Do walki o miejsca 1-24 awansowały po dwie najlepsze drużyny. Zespoły z trzecich i czwartych miejsc grały o lokaty 25-48. Kolejna część tego etapu to trzyzespołowe grupy, w których rywalizacja wyłoniła najlepsze szesnaście drużyn w każdej kategori. Reszta stawki została przydzielona do walki o miejsca 25-32, 33-40 oraz 41-48.

Do najlepszej szesnastki w Polsce awansowała dwójka chłopców MOS Wola, która zwyciężyła we wszystkich swoich piątkowych spotkaniach. Zespół czwórek naszego klubu, wygrał swoją grupę, żeby później przegrać dwa kolejne mecze, co spowodowało, że w kolejnych dniach walczył o miejsca 17-24. Niestety dwójka dziewcząt MOS-u wygrała tylko jedno spotkanie i najlepsze wynik jaki mogły osiągnać nasze siatkarki to miejsce 33.

Kolejne dwa dni Turnieju Finałowego Kinder+Sport przyniosły ostateczne rozstrzygnięcia. Najlepszy wynik spośród wszystkich drużyn MOS Wola, uzyskała dwójka chłopców, która ukończyła rywalizację jako siódma drużyna w Polsce. Czwórka MOS Wola zajęła miejsce 23, natomiast dwójka dziewcząt z naszego klubu to 33 drużyna w kraju.

Gratulacje dla wszystkich zawodniczek, zawodników i trenerów!

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy