Aktualności

23.06.2016

Drużyna MOS Wola na czwartm miejscu w VI. Turnieju Orlik Volleymania w Kaliszu

Wspólna drużyna dziewcząt i chłopców (zespoły czwórkowe) MOS Wola prowadzona przez trenera Mateusza Jaworskiego, zajęła czwarte miejsce w krajowym finale VI. Turnieju Orlik Volleymania, który odbył się w Kaliszu z udziałem 24 zespołów.

  • Najlepsze drużyny w VI.Turnieju Orlik Volleymania na zakończeniu
    Najlepsze drużyny w VI.Turnieju Orlik Volleymania na zakończeniu
  • Ekipa MOS Wola z Ambasadorem turnieju , reprezentantem Polski Grzegorzem Boćkiem
    Ekipa MOS Wola z Ambasadorem turnieju , reprezentantem Polski Grzegorzem Boćkiem

SUKCES MOS WOLA W FINAŁACH ORLIK VOLLEYMANII W KALISZU

Fotorelację z zakończenia turnieju można oglądać na facebooku:

https://www.facebook.com/moswola/photos/?tab=album&album_id=1088863097839251

Młody zespół UMKS MOS Wola Warszawa zajął 4 miejsce w VI Ogólnopolskim Finale „Orlik Volleymania 2016” z udziałem 24 najlepszych zespołów z całej Polski. Przypomnijmy, że nasz zespół bronił tytułu zdobytego w minionym roku. Zawody te odbyły się na murawie Stadionu Miejskiego w Kaliszu w dniach 21-22 czerwca 2016 r.

Turniej „Orlik Volleymania” jest organizowany dla dzieci ze starszych klas szkół podstawowych. Rozgrywki przeprowadzone są w formie gier mieszanych (mikstów) w zespołach składających się z 3 dziewczynek i 3 chłopców. Na boisku podczas gry muszą znajdować się 2 dziewczynki i 2 chłopców. Organizatorami rozgrywek są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Siatkowej. Rozgrywki te były podzielone na 3 etapy: eliminacje wojewódzkie, następnie makroregionalne, i ogólnopolski turniej finałowy. W tym roku w tych rozgrywkach wzięło udział ok. 10 000 uczestników.

Oto droga naszego zespołu do finału ogólnopolskiego.

1 czerwca w Gimnazjum nr 48 został rozegrany wojewódzki turniej eliminacyjny w którym zajęliśmy 1 miejsce premiowane awansem do turnieju makroregionalnego.

W dniu 15.06.2016 w Olsztynie został rozegrany turniej Makroregionalny. Drużyna UMKS MOS Wola rozegrała 4 mecze grupowe, z których wygrała wszystkie spotkania po 2:0. Kolejno z LUKS Sukces 1 Komprachcice, SP nr 4 Giżycko, Green Volley Ełk, Orzeł Kleszczele. W meczu ćwierćfinałowym pokonaliśmy KPS Siedlce-SOS Węgrów 2:0. Dzięki temu zwycięstwu znaleźliśmy się w półfinale, w którym zmierzyliśmy się z Suwałkami, niestety ulegliśmy 0:2 i przyszło nam walczyć o 3. miejsce w turnieju z naszym grupowym rywalem –LUKS Sukces 1 Komprachcice. Po zaciętym spotkaniu wygraliśmy 2:0 i tym samym w całym turnieju znaleźliśmy się na 3 miejscu oraz awansowaliśmy do turnieju finałowego „Orlik Volleymania” w Kaliszu.

W dniach 21-22.06.2016 w Kaliszu rozegrano Ogólnopolski Finał „Orlik Volleymania 2016”. Uczestniczyła w nim drużyna UMKS MOS Wola prowadzona przez trenera Mateusza Jaworskiego w składzie: Marysia Butryn i Patrycja Malinowska oraz Jędrzej Ziółkowski oraz Wiktor Wojciechowski, Kacper Chodziński. W grupie eliminacyjnej nasz zespół rozegrał następujące mecze: z Rzemieślnikiem Kwilcz/Szamotulanin Szamotuły z którym przegraliśmy 1:2,  UKS "Jasieniak I" Gdańsk - wygraliśmy 2:0, Plas II Kielce - wygraliśmy 2:0, Sandecją-Dunajec Nowy Sącz przegraliśmy 0:2, i Koset I Grudziądz wygraliśmy 2:1. Lepszym bilansem bezpośrednich spotkań zajęliśmy 2 miejsce w grupie premiowane i awansowaliśmy do ćwierćfinałów. Następnego dnia zmierzyliśmy się z Publiczną Szkołą Podstawową nr 3 w Starogardzie Gdańskim. Po zaciętym meczu wygraliśmy 2:1 i weszliśmy do „finałowej czwórki”. Tutaj przyszło nam się zmierzyć z Plasem Kielce z którym przegraliśmy 0:2 (9:11,10:12). Mecz był wyrównany, niestety zaważyły niuanse. W spotkaniu o 3 miejsce graliśmy z Sandecją-Dunajec Nowy Sącz. Mecz był wyrównany z wieloma długimi i ciekawymi akcjami w ataku i obronie. Według wielu obserwatorów to była rywalizacja godna spotkania o 3 miejsce. Przegraliśmy 1:2 (11:9, 7:11, 3:7).

Po zakończonej rywalizacji wszyscy uczestnicy otrzymali medale, koszulki a najlepsze cztery zespoły nagrody rzeczowe. Ceremonię zakończenia turnieju uświetnił Grzegorz Bociek – Ambasador tegorocznej edycji.

 

Trener Mateusz Jaworski tak ocenił występ swojego zespołu:

  - Jest to dla nas duży sukces z którego się cieszymy, być 4 ekipą w Polsce powinno napawać nas do dumy, szczególnie przy tej ilości 10 tyś. uczestników. Turniej ten pokazał nam elementy nad którymi trzeba popracować, aby następnym razem znaleźć się na podium. Z pewnością musimy dojrzeć do wygrywania spotkań o najwyższą stawkę. Nie mniej jednak można uznać ten występ za udany. Jestem zadowolony z postawy wszystkich podopiecznych: dziewcząt prowadzonych w naszym klubie przez trenera Radka Krukowskiego a także chłopców, których prowadzę w dwóch grupach szkoleniowych na Woli i Białołęce. Orlik Volleymania stanowiła również doskonałe przygotowanie moich chłopców do finałów zawodów Kinder+Sport. Jeszcze raz składam gratulacje całemu zespołowi oraz organizatorom za przeprowadzenie ciekawego turnieju.

 

Końcowa klasyfikacja drużyn:


1. PLAS I Kielce
2. PSP 11 Kędzierzyn-Koźle
3. Sandecja-Dunajec Nowy Sącz
4. UMKS MOS WOLA Warszawa
5. Piorun V.T. Rzeszów
6. SKS Szóstka/UKS Serbinów Biała Podlaska
7. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 Starogard Gdański
8. Zahir Wschowa/Virtus Szlichtyngowa
9. Championy Zachodniopomorskiego Szczecin/Pyrzyce
10. LUKS Sukces 1 Komprachcice
11. UKS "Jasinek I" Gdańsk
12. Rzemieślnik Kwilcz/Szamotulanin Szamotuły
13. SP 4 Andrychów
14. SP 3 Nysa 1
15. UKS Hetman Sobieski Poznań
16. Kurian Volley 4 Olsztyn
17. "Szewczyk" Ostrołęka
18. Sejny-Suwałki
19. Sokoliki Kamienna Góra
20. Plas II Kielce
21. UKS "AS" Koczała
22. SOS Jastrzębie
23. Koset I Grudziądz
24. Kurian Volley I Olsztyn

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy