Aktualności

10.03.2006

Kadeci MOS Wola wygrali 3:0 z Metrem na Ursynowie

Kadeci MOS Wola wygrali 3:0 pierwszy mecz superfinału Mazowsza z Metrem na Ursynowie. Rewanż w niedzielę, w hali MOS Wola, na Rogalińskiej o godz. 11,00.

  • Kadeci wygrali 3:0 z Metrem na Ursynowie
    Kadeci wygrali 3:0 z Metrem na Ursynowie

Kadeci MOS Wola wygrali wyraźnie pierwszy mecz superfinału o mistrzostwo Mazowsza z drużyną Metra, na wyjeździe.

KS Metro - MOS Wola  0:3 (17:25)(19:25)(24:26)

Skład MOS Wola:
F. Drzyzga, I. Łukasik, R. Iliński, P. Strzeżek, W. Pawlewicz, B. Kaczmarek, K. Jonak (libero).

Kadeci MOS Wola wyszli do meczu z Metrem mocno zmotywowani, ponieważ w tym sezonie doznali w meczach mistrzowskich i towarzyskich tylko jednej porażki, właśnie 2:3 z Metrem na Ursynowie, a niebagatelny wpływ na ten wynik, oprócz dobrej gry Metra, mieli kiepscy sędziowie.

W dzisiejszym meczu siatkarze z Woli od początku grali dobrze. Do znanych atutów naszego zespołu w grze na siatce, dołożyli dobrą zagrywkę i skuteczną grę w obronie. Dało to spodziewany efekt. Nasz zespół wyraźnie przeważał we wszystkich elementach i wygrał seta 25:17.
W drugim secie od początku także przeważał nasz zespół i tylko trzy kolejne zepsute zagrywki przez naszych zawodników i atak w aut pozwoliły wyrównać drużynie Metra na 9:9. Potem juz wyraźnie przeważał nasz zespół, szczególnie dobrze grając blokiem, a set zakończył się zwycięstwem MOS-u Wola 25:19.
W trzecim secie zawodnicy Metra postawili wszystko na jedna kartę, ryzykowali zagrywką, bardzo mocno walczyli w obronie. Nasza drużyna prowadząc 2:0, trochę zaczęła grać mniej skoncentrowana i mecz się wyrównał, a nawet momentami prowadziło Metro.
Doszło do wyrównanej końcówki, w której nasz zespół znowu pokazał dobrą grę w obronie oraz mądrą, taktyczną zagrywkę. MOS wygrał , po walce 26:24.

Przez cały mecz trener K. Zimnicki nie dokonywał żadnej zmiany, ponieważ desygnowani do gry zawodnicy grali dobrze. Wszyscy wnieśli swój wkład w sukces zespołu. Najwiekszą niespodzianką była bardzo dobra postawa Patryka Strzeżka, który odnalazł wreszcie formę, po chorobie i zdobył 13 punktów (9 z ataków). Bardzo dobrze grali Fabian Drzyzga, Igor Łukasik i Witold Pawlewicz. Znacznie lepiej niż w poprzednich meczach z Metrem zagrali środkowi Robert Iliński i Bartek Kaczmarek. Nie można mieć zastrzeżen do gry libero Konrada Jonaka.
Kibice nie doczekali się więc występu zawodników MOS Wola, uczniów z SMS Spała - J. Nowocienia i M. Patyka, ponieważ pierwsza szóstka MOS Wola z dotychczasowych występów w mistrzostwach Mazowsza, chciała rewanżu za porażkę na Ursynowie, dostała szansę gry i pokazała dobry poziom, wygrywając 3:0.
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy