Aktualności

22.05.2016

Młodziczki MOS Wola pokonały Gedanię Gdańsk i zdobyły brązowy medal mistrzostw Polski!

Jest MEDAL MISTRZOSTW POLSKI! Dziewczyny lubią BRĄZ! Młodziczki MOS Wola wygrały 2:0(25:23)(25:18) z Gedanią Gdańsk i zdobyły 33.siatkarski medal dla naszego klubu. Brawo dziewczęta! Brawo sztab trenerski z Januszem Patriakiem na czele! Ogromne gratulacje!

  • Medalistki mistrzostw Polski na podium z medalami
    Medalistki mistrzostw Polski na podium z medalami

Brązowy medal mistrzostw Polski młodziczek zdobyła drużyna w składzie:

Julia Kabala (kpt), Zuzanna Dygdoń, Karolina Waligóra, Wiktoria Połosak, Paulina Bochenek, Wiktoria Kulik, Adrianna Wełna, Gabriela Rakus, Julia Duczmal, Martyna Pacuszka, Zuzanna Ludynia, Weronika Kraszewska, Sylwia Kostrzębska, Izabela Szymkowska.

Trenerzy: Janusz Patriak I trener, Stanisław Lizińczyk II trener

Oto relacja ze strony PZPS:

MP młodziczek 2016: dzień 3. UMKS MOS Wola Warszawa z brązowym medalem

UMKS MOS Wola Warszawa pokonał Energę Gedanię Gdańsk 2:0 (25:23, 25:18) w meczu o brązowy medal. MVP spotkania została Zuzanna Ludynia.

- Mecz był zacięty. Zawodniczki obu drużyn ofiarnie walczyły o każdą piłkę. Presję rywalizacji lepiej wytrzymały stołeczne siatkarki - powiedział Andrzej Peć, trener reprezentacji Polski U16.

Andrzej Peć podkreślił, że opinia ta dotyczy przede wszystkim pierwszego seta. - Wygrana przez UMKS MOS Wola końcówka wzmocniła psychicznie warszawski zespół. Miała wpływ na dalszą grę. Warszawianki poczuły się pewniej - dodał nasz szkoleniowiec.

Dobry mecz rozegrała Zuzanna Ludynia, która nie tylko umiejętnie kierował grą swego zespołu, ale również zdobywała punkty.

W pierwszym secie często na prowadzeniu były gdańszczanki. Gdy uzyskały  przewagę dwóch punktów następnie ją traciły. Tak było np. przy stanie 15:17. Atak autowy, nieodebrana zagrywka, skuteczna akcja rywalek i była już strata jednego punktu. Energa Gedania prowadziła również 20:18 i 22:20. Końcówka należała jednak do UMKS MOS Woli.

Na początku drugiej partii gdańszczanki uzyskały prowadzenie 2:0. Rywalki wyrównały i zaczęły przejmoać inicjatywę. Po asie Kabały UMKS MOS Wola miał przewagę 10:6. W połowie partii była ona już wyraźna. Gdańszczanki walczyły, odrobiły trochę strat, ale stołeczny zespół nie wypuścił inicjatywy z brąk.

 

Końcowa kolejność Mistrzostw Polski 2016:

1. APS Rumia, 2. MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki, 3. UMKS MOS Wola Warszawa, 4. Energa Gedania Gdańsk, 5. MKS Łańcuk, 6. Impel Wrocław, 7. SPS Zbąszynek, 8. UKS Pomorzanie Szczecin.

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy