Młodziczki MOS Wola pokonały Gedanię Gdańsk i zdobyły brązowy medal mistrzostw Polski!

Jest MEDAL MISTRZOSTW POLSKI! Dziewczyny lubią BRĄZ! Młodziczki MOS Wola wygrały 2:0(25:23)(25:18) z Gedanią Gdańsk i zdobyły 33.siatkarski medal dla naszego klubu. Brawo dziewczęta! Brawo sztab trenerski z Januszem Patriakiem na czele! Ogromne gratulacje!

Brązowy medal mistrzostw Polski młodziczek zdobyła drużyna w składzie:

Julia Kabala (kpt), Zuzanna Dygdoń, Karolina Waligóra, Wiktoria Połosak, Paulina Bochenek, Wiktoria Kulik, Adrianna Wełna, Gabriela Rakus, Julia Duczmal, Martyna Pacuszka, Zuzanna Ludynia, Weronika Kraszewska, Sylwia Kostrzębska, Izabela Szymkowska.

Trenerzy: Janusz Patriak I trener, Stanisław Lizińczyk II trener

Oto relacja ze strony PZPS:

MP młodziczek 2016: dzień 3. UMKS MOS Wola Warszawa z brązowym medalem

UMKS MOS Wola Warszawa pokonał Energę Gedanię Gdańsk 2:0 (25:23, 25:18) w meczu o brązowy medal. MVP spotkania została Zuzanna Ludynia.

- Mecz był zacięty. Zawodniczki obu drużyn ofiarnie walczyły o każdą piłkę. Presję rywalizacji lepiej wytrzymały stołeczne siatkarki - powiedział Andrzej Peć, trener reprezentacji Polski U16.

Andrzej Peć podkreślił, że opinia ta dotyczy przede wszystkim pierwszego seta. - Wygrana przez UMKS MOS Wola końcówka wzmocniła psychicznie warszawski zespół. Miała wpływ na dalszą grę. Warszawianki poczuły się pewniej - dodał nasz szkoleniowiec.

Dobry mecz rozegrała Zuzanna Ludynia, która nie tylko umiejętnie kierował grą swego zespołu, ale również zdobywała punkty.

W pierwszym secie często na prowadzeniu były gdańszczanki. Gdy uzyskały  przewagę dwóch punktów następnie ją traciły. Tak było np. przy stanie 15:17. Atak autowy, nieodebrana zagrywka, skuteczna akcja rywalek i była już strata jednego punktu. Energa Gedania prowadziła również 20:18 i 22:20. Końcówka należała jednak do UMKS MOS Woli.

Na początku drugiej partii gdańszczanki uzyskały prowadzenie 2:0. Rywalki wyrównały i zaczęły przejmoać inicjatywę. Po asie Kabały UMKS MOS Wola miał przewagę 10:6. W połowie partii była ona już wyraźna. Gdańszczanki walczyły, odrobiły trochę strat, ale stołeczny zespół nie wypuścił inicjatywy z brąk.