Przegrana juniorów MOS Wola z Resovią w półfinale. Jutro gramy o brązowy medal.

W meczu półfinałowym Mistrzostw Polski juniorów w Leżajsku nasz zespół przegrał wyraźnie z AKS V LO Resovią Rzeszów. Resovia Rzeszów – UMKS MOS Wola 3:0(25:11, 25:17, 25:22). Jutro o godz. 10,00 nasi siatkarze zagrają o brązowy medal z MKS MDK Warszawa.

Oto relacja z meczu półfinałowego Mistrzostw Polski juniorów, którą zamieścił na swej stronie PZPS:

AKS V LO Resovia Rzeszów – UMKS MOS Wola 3:0  (25:11, 25:17, 25:22

W pierwszym półfinałowym meczu zawodnicy AKS-u zdeklasowali UMKS MOS Wola Warszawa w zasadzie w każdym elemencie gry, wygrywając bardzo wysoko: 25:11 i 25:17. Przyparci do muru warszawscy siatkarze pokazali charakter, nie odpuścili i pokazali się z dużo lepszej strony, walcząc o każdy punkt i utrzymując niewielką przewagę przez większość trzeciego seta.

Jednak w końcówce swój zwycięski rytm ponownie odnaleźli rzeszowianie. Podczas jednej z przerw na żądanie trenera MOS-u spiker przekazał informację, że w Krakowie Asseco Resovia Rzeszów wygrała pierwszy set w meczu półfinałowym LM z Zenitem Kazań. Nawet jeśli młodzi rzeszowianie na boisku tego nie dosłyszeli, to bardzo żywo zareagowali ich kibice. Niesieni ich dopingiem siatkarze AKS-u nie zawiedli i zakończyli 25:22, a całe spotkanie 3:0.

– Ciężki  mecz. Wiedzieliśmy co jest stawką i chcieliśmy zagrać jak najlepiej i to się udało. Od początku naszym celem było zagrać w finale  i jesteśmy bardzo zadowoleni. Zawodnicy z Warszawy chcieli się pokazać z jak najlepszej strony – w trzecim secie postawili bardzo trudne warunki, ale to my byliśmy lepsi – mówił MVP meczu Wojciech Zięzio, przyznając przy tym, że w Leżajsku, skąd pochodzi, gra mu się najlepiej.

AKS V LO Rzeszów: Łukasz Kozub, Jakub Ziobrowski, Sławomir Busch, Przemysław Czado, Norbert Huber, Wojciech Zięzio, Mateusz Masłowski (libero) oraz: Marcin Karakuła;trener: Jerzy Wietecha

UMKS MOS Wola: Konrad Bączek, Mateusz Rećko, Rafał Prokopczuk, Dominik Grot, Tomasz Piotrowski, Jakub Szymański, Dominik Jaglarski (libero) oraz: Wiktor Siewierski, Kacper Żabicki, Artur Kubeł, Artur Gromelski, Maciej Kuć, Marcin Jaskuła (libero); trener: Łukasz Motyka