Aktualności

15.12.2015

Gazeta "ECHO na WOLI" o dwóch turniejach naszego klubu w 29.edycji Wola-CUP 2015

Gazeta "ECHO na WOLI" Nr 21 z 11 grudnia 2015 roku pisze o dwóch turniejach 29.Międzynarodowego Turnieju Wola-Cup 2015, które organizował MOS Wola w listopadzie br. Relacja zatytułowana jest "Na Woli króluje siatkówka".

  • Artykuł w gazecie "ECHO na WOLI"
    Artykuł w gazecie "ECHO na WOLI"

 

Na Woli króluje siatkówka

Dwa wielkie turnieje siatkówki młodzieżowej zorganizował klub UMKS MOS Wola w listopadzie. W 29. edycji tradycyjnego międzynarodowego turnieju Wola Cup startowały 32 drużyny z czterech krajów: Austrii, Niemiec, Słowacji i Polski.

Siatkarski klub sportowy MOS Wola, jeden z najlepszych ośrodków siatkówki młodzieżowej w Polsce, zorganizował w listopadzie dwa turnieje międzynarodowe. Najpierw w terminie 7-9 listopada grali młodzicy (U-15), a w dniach 27-29 listopada chłopcy w czwórkach (U-13). Mecze odbywały się jednocześnie na trzech boiskach w hali OSiR "Koło" przy ul. Obozowej.

- Międzynarodowy turniej siatkówki młodzieżowej Wola Cup nasz klub organizuje od 1980 roku - mówi prezes klubu Krzysztof Zimnicki. W turniejach Wola Cup uczestniczyli jako młodzi chłopcy znakomici potem siatkarze, reprezentanci Polski, m.in. aktualni mistrzowie świata Paweł Zagumny i Fabian Drzyzga oraz Paweł Papke, Arkadiusz Gołaś, Zbigniew Bartman, Grzegorz Łomacz, Damian Wojtaszek i wielu innych świetnych siatkarzy, np. znany reprezentant Niemiec Bjoern Andrae.

- W tym roku nasz klub zdobył już 31 medali siatkarskich mistrzostw Polski. Nasi kadeci do lat 17 zostali wicemistrzami kraju, a zawodnik naszego klubu Jakub Szymański zdobył wraz z reprezentacją Polski tytuł mistrza świata kadetów na turnieju w Argentynie. Mam nadzieję, że z młodych chłopców, którzy startują w tegorocznym turnieju, także wyrosną świetni siatkarze - kontynuuje prezes Zimnicki.

W turnieju Wola Cup w kategorii młodzików zwyciężyła Resovia Rzeszów przed Czarnymi Radom i Slavią Svidnik ze Słowacji, a chłopcy z MOS Wola zajęli siódme miejsce wśród 16 drużyn.

W młodszej kategorii, w czwórkach Puchar Woli pojechał do Kielc, a zdobyli go młodzi, 13-letni siatkarze klubu Plas Kielce przed UKS Jasieniak Gdańsk i Hot Volles Wiedeń z Austrii. MOS Wola na siódmym miejscu.

- Zorganizowanie dwóch turniejów dla 32 zespołów z zagranicy i z całej Polski to wielkie przedsięwzięcie - mówi dyrektor MOS Wola Paweł Wasilewski. - W sumie rozegrano 98 meczów. To wielki wysiłek organizacyjny naszych trenerów, pracowników i rodziców naszych zawodników. W młodszej kategorii wiekowej wszystkie mecze sędziowali nasi nieco starsi siatkarze, kadeci i juniorzy. Wszystkim za to bardzo dziękuję - powiedział dyrektor MOS.

Wielkie brawa dla wolskiego klubu, który kontynuuje wspaniałe tradycje, bo warto podkreślić, że w tym roku Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Wola obchodził jubileusz 50 lat istnienia, a młodzieżowy klub sportowy przy MOS, 35-lecie.

Cały czas przyjmowane są zapisy nowych osób chętnych do gry w siatkówkę, zarówno w sekcji dziewcząt, jak i chłopców. Więcej szczegółów na stronie www.moswola.pl.

(red)

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy