Aktualności

14.12.2015

Młodzicy MOS Wola po raz kolejny na trzecim miejscu w turnieju I ligi o mistrzostwo Mazowsza

Młodzicy MOS Wola po raz kolejny zajęli trzecie miejsce w turnieju I ligi o mistrzostwo Mazowsza, który w ostatni weekend odbył się w hali przy ul. Deotymy. Wygrali Czarni Radom przed Metrem i MOS Wola. Wszystkie trzy drużyny zdobyły tyle samo punktów, a o kolejności decydował stosunek setów.

 

               W dniach 12-13 grudnia w hali sportowej Gimnazjum nr 48 w Warszawie rozegrany został kolejny turniej 1. ligi młodzika w ramach gier o mistrzostwo Mazowsza. Po raz kolejny w elicie rozgrywek grały dwa zespoły MOSu- MOS I, w którym grają chłopcy urodzeni w latach 2001/02 roku oraz MOS II, gdzie grają wyłącznie młodsi chłopcy.

            Pierwszy zespół zajął ostatecznie po raz kolejny 3 miejsce, jednak warto zauważyć, że trzy najlepsze zespoły zanotowały po jednej porażce i dopiero po podliczeniu setów i ostatecznie małych punktów zwyciężyła po raz kolejny drużyna Czarnych Radom, a drugie miejsce zajął, mający lepszy bilans małych punktów, zespół Metra W-wa.

Młodsza drużyna, pozbawiona z różnych powodów trzech podstawowych przyjmujących, zajęła 6 miejsce, niestety ustępując wszystkim rywalom. Utrzymanie zapewniła sobie drużyna MDKu Warszawa, która pokonała w decydującym meczu 2:1 Gwardię Legionowo (V miejsce i również spadek do 2. ligi).

Jak podkreślił trener Tomasz Keller trzecie miejsce jest bardzo dobrym wynikiem, aczkolwiek wyższa lokata była w zasięgu ręki. Drużyna jednak cały czas jest w fazie budowy i szukania swojego optymalnego ustawienia. Zawodnicy, którzy krócej trenują również dostają swoje szanse na ogranie i stąd czasami głupio gubione punkty w niektórych meczach. Na turniej finałowy drużyna jednak będzie gotowa.

Co do młodszego składu, to mimo z pozoru słabych wyników, chłopcy pokazali się z naprawdę dobrej strony, dzielnie stawiając opór starszym kolegom i pokazując wielokrotnie bardzo dobre akcje siatkarskie, a na walkę o najwyższe laury przyjdzie czas w przyszłym roku.

 

Skład MOS I Wola:

MACIEJ PIELASA, KACPER JĘDRZEJCZYK, FILIP ARKUSZYŃSKI, FRANCISZEK MALISZEWSKI, KACPER MITRĘGA, MICHAŁ NOWAK, GRACJAN SUCHARSKI, MAKSYMILIAN KULIK, PIOTR KRZYŻANOWSKI, MIKOŁAJ DROBEK, JAKUB STRULAK, KLAUDIUSZ WARCHOLIŃSKI, ALEKSANDER ŻURAWIK, MICHAŁ DUSZAK

Skład MOS II Wola:

Mateusz Malinowski, Bałdyga Jakub, Gomułka Bartosz, Kaczyński Dawid, Kazjer Mikołaj, Karkowski Mikołaj, Kolasa Mateusz, Najda Bartosz, Szlęzak Piotr, Jakub Kępczyński.

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy