29. Turniej WOLA- CUP zakończony. Puchar Woli , o który walczyło 16 drużyn chłopców pojechał do Kielc.

29. Międzynarodowy Turniej WOLA-CUP w czwórkach chłopców zakończony. Rywalizację 16 drużyn wygrali siatkarze Plasu Kielce po świetnym finale z UKS Jasieniak Gdańsk. Z brązowym medalem Hot Volleys Wiedeń. MOS I Wola na 7 miejscu.

Zakończył się 29.Międzynarodowy Turniej Siatkówki Młodzieżowej WOLA-CUP 2015. W kategorii młodzików przed trzema tygodniami zwyciężyli siatkarze Resovii Rzeszów, a w ostatni weekend w kategorii czwórek (U-13) zwyciężyli młodzi siatkarze Plasu Kielce.

Obydwa turnieje odbyły się w hali OSiR Koło, na trzech boiskach jednocześnie. Łącznie w dwóch turniejach rozegrano 96 meczów.

Uczestniczyły 32 zespoły chłopców z czterech krajów: Austrii, Niemiec, Słowacji i Polski. W sumie ponad 300 uczestników.

W uroczystym otwarciu turnieju chłopców w ostatni weekend w hali KOŁO przy ul. Obozowej brało udział 16 zespołów. Gości turnieju powitał dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Wola Paweł Wasilewski.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonała zastępca burmistrza dzielnicy Warszawa Wola pani Grażyna Orzechowska – Mikulska.

Warto podkreślić, że turniej odbył się dzięki dofinansowaniu m.st. Warszawy, a  honorowy patronat nad turniejem objął burmistrz Dzielnicy Wola pan Krzysztof Strzałkowski.

Prezes UMKS Wola Krzysztof Zimnicki powitał gości i zaprezentował historię turniejów Wola-CUP. Prezes przypomniał, że w turniejach WOLA-CUP uczestniczyli jako młodzi chłopcy znakomici potem siatkarze, reprezentanci Polski, m.in. aktualni mistrzowie świata Paweł Zagumny i Fabian Drzyzga oraz Paweł Papke, Arkadiusz Gołaś, Zbigniew Bartman, Grzegorz Łomacz, Damian Wojtaszek.

Oto fotogaleria z turnieju Wola-Cup, która znajduje się na stronie MOS Wola na facebooku:

Po trzydniowych zmaganiach w 29. Turnieju Wola-Cup w kategorii czwórek (U-13) zwyciężyli chłopcy z DMKS Plas Kielce po zwycięstwie w meczu finałowym 2:1 z UKS Jasieniak Gdańsk. W meczu o brązowy medal siatkarze Hot Volleys Wiedeń pokonali 2:1 Dunajec Nowy Sącz. Ekipa siatkarzy MOS I Wola zajęła siódme miejsce.

Wszystkie 16 uczestniczących w turnieju drużyn nagrodzono pucharami, a najlepszych medalami. Najbardziej wartościowy zawodnik każdej drużyny otrzymał wyróżnienie i statuetkę.

Najlepsze drużyny i najlepsi zawodnicy byli nagradzani przez Przewodniczącą Rady Dzielnicy Wola panią Ewę Statkiewicz , zastępcę burmistrza Woli panią Grażynę Mikulską i specjalnego gościa turnieju pana Edwarda Skorka, mistrza olimpijskiego z 1976 roku w Montrealu, kapitana złotej drużyny trenera Huberta Waagnera.

Gospodarze podziękowali serdecznie trenerom wszystkich drużyn uczestniczących w zawodach i wręczyli im koszulkę turniejową.

Kolejne kolecje zdjęć z turnieju znajdują się na stronie MOS Wola na facebooku:

Reportaż z 29.Turnieju Wola-Cup nadała TVP Warszawa w Wiadomościach Sportowych z dnia 29 listopada br. Oto link do reportażu: http://warszawa.tvp.pl/22852398/29112015

Turniej Wola-Cup uświetnił występ grupy tanecznej Trend Junior ze Studia tańca "Top Art". Występ dziewcząt przygotowała czterokrotna Mistrzyni Polski Formacji Latynoamerykańskich, pani Anna Wojtowicz.