Aktualności

18.10.2015

Pierwszy zespół młodzików ostatecznie na trzecim miejscu w turnieju kwalifikacyjnym. Drugi zespół MOS-u awansował do I ligi Mazowsza!

Drużyna młodzików trenera Tomasza Kellera zajęła trzecie miejsce w turnieju kwalifikacyjnym I ligi o mistrzostwo Mazowsza. Nasi młodzi siatkarze wygrali cztery mecze i przegrali jedno spotkanie z Metrem, ale trzy drużyny miały po jednej porażce i nasi młodzicy musieli zadowolić się trzecim miejscem. Miłą niespodziankę sprawił zaś drugi, młodszy zespół MOS-u, który awansował do I ligi!

 • Pierwsza drużyna młodzików w czasie przerwy z trenerem Tomaszem Kellerem
  Pierwsza drużyna młodzików w czasie przerwy z trenerem Tomaszem Kellerem
 • Decydujący o zwycięstwie w turnieju mecz nasza drużyna przegrała z Metrem 0:2
  Decydujący o zwycięstwie w turnieju mecz nasza drużyna przegrała z Metrem 0:2
 • Akcja w ataku naszej drużyny
  Akcja w ataku naszej drużyny
 • Druga drużyna MOS-u awansowała do I ligi. Na zdjęciu z trenerem Dominikiem Posmykiem.
  Druga drużyna MOS-u awansowała do I ligi. Na zdjęciu z trenerem Dominikiem Posmykiem.

 

               W dniach 17 i 18 października zostały rozegrane pierwsze turnieje ligowe o mistrzostwo Mazowsza w kategorii młodzika.

Pierwszy zespół MOS Wola w turnieju rozstawieniowym zapewnił sobie grę w 1. Lidze, podczas gdy chłopcy z rocznika 2002  grali w 2. lidze.  Pierwszy zespół mimo, że przegrał tylko jeden mecz, ostatecznie zajął 3 miejsce.

               Pierwszy zespół jako gospodarz rozgrywał swoje mecze w Gimnazjum nr 48 przy ulicy Deotymy (w sobotę) oraz na Rogalińskiej ( w niedzielę).  Pierwszego dnia zawodnicy MOS-u pokonali kolejno zespoły:

 

MOS WOLA : Kobyłka               2:0           (+21,+14)

                : Olimp OStrołęka    2:0            (+17,+16)

                : Czarni Radom       2:1            (+15, -11,+ 10)

 

            Drugiego dnia Mosowcy dość ospale weszli w turniej i gładko przegrali pierwszego seta z drużyną MDK-u do 14. Jednak później zagrali na dobrym poziomie, nie pozostawiając złudzeń kto jest lepszą drużyną i wygrali 25:17 oraz 15:6.

            Po przerwie i pozostałych meczach przyszedł czas na mecz z chłopcami z Metra W-wa, którzy we wcześniejszym meczu dostarczyli olbrzymich emocji podczas meczu z Czarnymi Radom. Chłopcy z Ursynowa prowadzili 1:0 w setach oraz 24:11, a mimo to ulegli zespołowi z Radomia 26:24. Wielkie chapeau bas za odwrócenie losów meczu i wygranie spotkania w stosunku 2:1 dla Radomian!

            Niestety zespół MOS- u uległ graczom z drużyny Metra W-wa w stosunku 0:2 (-22, -20) i ostatecznie zajął 3. miejsce, mając gorszy stosunek setów.

 

W końcowym rozrachunku zespoły zajęły miejsca:

 

 

I           Metro W-wa                   4 zwycięstwa      9:2

II         Czarni Radom                 4 zwycięstw        8:3

III        UMKS MOS WOLA w-wa    4 zwycięstw       8:4

IV         Olimp Ostrołęka              2 zwycięstwa      4:6

V           Trójka kobyłka               1 zwycięstwo      2:8

VI          MKS MDK W-wa             0 zwycięstw       1:10

 

Skład MOSu I WOLA :

KACPER KULESZA, MACIEJ PIELASA, KACPER JĘDRZEJCZYK, FILIP ARKUSZYŃSKI, FRANCISZEK MALISZEWSKI, KACPER MITRĘGA, MICHAŁ NOWAK, GRACJAN SUCHARSKI, MICHAŁ DUSZAK, MAKSYMILIAN KULIK, PIOTR KRZYŻANOWSKI, MIKOŁAJ DROBEK, JAKUB STRULAK, KLAUDIUSZ WARCHOLIŃSKI, ALEKSANDER ŻURAWIK

 

Zespół MOS II WOLA, który prowadził w tym turnieju trener Dominik Posmyk,  podczas drugiego dnia zawodów wygrał z Siedlcami w stosunku 2:0 oraz 2:1 z drugą drużyną MDK-u i uzyskał awans do pierwszej ligi !!!

Wielki gratulacje!

 

MOS II WOLA:

Michał Kulesza (kapitan), Bałdyga Jakub, Gałązka Mateusz, Gomułka Bartosz, Kaczyński Dawid, Kazjer Mikołaj, Karkowski Mikołaj, Kępczyński Jakub (L), Kolasa Mateusz, Najda Bartosz, Szlęzak Piotr, Wierzbicki Marcin, Adam Wiszniowski- Świder.

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy