Aktualności

27.11.2005

W niedzielę grali najmłodsi siatkarze na Mazowszu.

W Wołominie odbył się pierwszy Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny chłopców w minisiatkówce. Chłopcy z MOS Wola walczyli bardzo ambitnie i uzyskali dobre wyniki.Najlepiej wypadła dwójka rocznika 1995 - Jakub Barciński i Cezary Grodzicki zajmując II miejsce.

  • Nasza najmłodsza para - rocznik 1995 zajęła drugie miejsce
    Nasza najmłodsza para - rocznik 1995 zajęła drugie miejsce
  • Oto cała ekipa MOS Wola w najmłodszym roczniku
    Oto cała ekipa MOS Wola w najmłodszym roczniku
  • Mini siatkówka, ale emocje maxi !
    Mini siatkówka, ale emocje maxi !
W mazowieckiej rywalizacji chłopców z roczników 1995, 1994 i 1993 wystartowały  nasze zespoły z MOS Wola.

Najmłodsi - rocznik 1995 wystartowali w  turnieju dwójek.

DRUGIE MIEJSCE NASZEJ PARY !

W turnieju wzięły udział łącznie 24 zespoły z całego województwa mazowieckiego. MOS Wola reprezentowały dwie pary.
Wszystkie drużyny zostały podzielone na trzy grupy i rywalizowały systemem każdy z każdym, jednego seta do 15. Później najlepsze trzy zespoły z grup utworzyły grupę finałową, trzy następne grupę B i ponownie grały każdy z każdym z zaliczeniem meczy z grup.
Cały turniej wygrali gospodarze - chłopcy z Wołomina , a na drugim miejscu uplasował się MOS Wola I (Jakub Barciński, Cezary Grodzicki), na trzecim miejscu zespół z Wilgi Garwolin. Drugi zespół MOS-u Wola  zajął 10 miejsce (Jacek Białek, Marcin Skrzypiński, Robert Karliński).
Gratulacje - udany występ !

Rocznik 1994 - CZWARTE MIEJSCE MOS WOLA
W pierwszym turnieju selekcyjnym mini siatkówki chłopców rozgrywanym w Wołominie wystartował jeden zespół MOS Wola z rocznika 94.  W naszej drużynie grali: Paszak Michał, Olszewski Kacper, Olek Michał i Dukata Kamil. W tej kategorii wiekowej udział wzięły 22 zespoły. Jak relacjonują rodzice naszych zawodników ( trener Wójcik był w tym czasie na meczu kadetek w Legionowie i nie mógł być z chłopcami ) : w grupie nasi chłopcy wygrali wszystkie mecze, natomiast gorzej było w walce w pierwszej czwórce finałowej . Tam nasi młodzi zawodnicy przegrali wszystkie mecze (ale po walce !) i zajęli IV miejsce, co może dobrze rokować na przyszłość,  pod warunkiem solidnej pracy.

W roczniku 1993  - VI MIEJSCE MOS WOLA
W tej kategorii wiekowej wystartowało 16 drużyn czwórkowych.
MOS Wola  I rocznik 1993 (grupa D)  w grupie zajął II miejsce, po przegranym niezłym meczu z Metrem I . To była siatkarska wymiana ciosów.  Dużo ataków, obron, piłka wielokrotnie przechodziła przez siatkę. Obserwując z boku mecz wydawał się on wyrównany,  niestety w większości sytuacji punkty zdobywali bardziej doświadczeni Metrowcy.  Wygrali zasłużenie z dużą przewagą punktów.
Grając na krzyż z I zespołem z grupy C ( Metro II) przegraliśmy też wysoko do 13 . Był to też dobry mecz,  choć nie tak pasjonujący.
W efekcie przyszło nam grać o miejsca 5-8. Dwa dobre mecze z Wołominem I i Lipowcem , to momenty dobrej gry z chwilami kryzysu. Potrafiliśmy się jednak pozbierać żeby wygrać raz do 18 i raz do 17. Rewanż z Metrem I,  które też przegrało krzyż nie udał się . Galiśmy jednak lepiej przy równocześnie lepszej grze Metra. Przegrana do 14 i  ostatecznie nasza drużyna rocznika 1993 zajęła VI miejsce.

MOS Wola II w roczniku 1993 , niestety grał tylko we trzech,   ale za to spisywal się bardzo walecznie zaskakując nie raz przeciwników swą postawą stawiając silny opór, grając przecież w osłabieniu.  W efekcie chłopcy  zajęli 12 miejsce.  Należą im się słowa uznania za postawę.

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy