Aktualności

26.09.2015

Zwycięstwo siatkarzy MOS Wola na inaugurację rozgrywek II ligi mężczyzn z AZS Uniwersytet Warszawski

Siatkarze MOS Wola wygrali 3:2 na inaugurację rozgrywek II ligi mężczyzn z AZS Uniwersytet Warszawski na boisku rywala, po trwającym 2 godziny meczu.

 • Widok ogólny hali w czasie meczu AZS UW - MOS Wola 2:3
  Widok ogólny hali w czasie meczu AZS UW - MOS Wola 2:3
 • Nasi siatkarze z trenerem Krzysztofem Wójcikiem
  Nasi siatkarze z trenerem Krzysztofem Wójcikiem
 • Tramwaje Warszawskie - wspomagaja naszą drużynę w II lidze mężczyzn
  Tramwaje Warszawskie - wspomagaja naszą drużynę w II lidze mężczyzn
 • Drużyna siatkarzy MOS Wola w hali UW przy ul. Szturmowej w inauguracyjnym meczu z AZS UW
  Drużyna siatkarzy MOS Wola w hali UW przy ul. Szturmowej w inauguracyjnym meczu z AZS UW

 

AZS UW - MOS Wola 2:3 (25:17)(23:25)(25:20)(16:25)(11:15)

Skład MOS Wola: Wojtulewicz, Kańczok, Pacholczak, Piotrowski, Monkiewicz, Bączek, Jaglarski libero, oraz Kacperkiewicz, Grot, Malangiewicz, Siuta

 

Na stronie MOS Wola na facebooku prezentujemy fotogalerię z meczu:

https://www.facebook.com/moswola/photos/pcb.935955466463349/935953873130175/?type=3&theater

Pierwszy mecz w nowym sezonie siatkarze MOS Wola zagrali w hali UW przy ulicy Szturmowej. W tym sezonie zespół siatkarzy MOS Wola będzie grał wyjątkowo młodym składem. W drużynie zadebiutuje kilku juniorów. Szanse gry w II lidze dostanie kilku młodych siatkarzy, którzy w maju zdobyli tytuł wicemistrzów Polski kadetów (U-17).

W pierwszej partii gospodarze za sprawą silnych serwisów Pawła Sutyńca szybko uzyskali kilkupunktową przewagę i grając spokojnie utrzymali przewagę do końca seta, zwyciężając 25:17.

W drugim secie walka była wyrównana, obydwa zespoły grały nierówno, a udane akcje przeplatane były prostymi błędami. Zespół MOS Wola pod koniec partii uzyskał przewagę, gospodarze poprawili wynik, ale ostatecznie siatkarze MOS Wola wygrali seta 25:23.

W trzecim secie bardzo dobrze rozpoczęli młodzi siatkarze z Woli. Od początku uzyskali przewagę, która w pewnym momencie wynosiła 11:3. Dobrze rozgrywał kapitan MOS Wola Marcin Wojtulewicz, ale jego młodsi koledzy nie zawsze potrafili skutecznie skończyć akcje w ataku. Potem goście z Woli robili dużo błędów własnych, a Paweł Sutyniec kilkoma bardzo silnymi zagrywkami zniwelował przewagę MOS Wola. W końcówce seta uwidoczniła się przewaga siatkarzy AZS UW i gospodarze zwyciężyli w tym secie 25:20.

W kolejnym secie trener Krzysztof Wójcik dokonał kilka zmian w składzie i siatkarze MOS Wola przez całego seta grali coraz lepiej, a wynik 25:16 najlepiej wskazuje na zdecydowaną przewagę Woli w tym secie. W ostatniej partii rozpędzeni siatkarze z Woli nadal grali dobrze, zdobyli sporo punktów blokiem i panowali na boisku. Przy zmianie stron było 8:4 dla MOS Wola, a ostatecznie goście wygrali 15:11.

Na swoim facebooku trener Krzysztof Wójcik tak krótko skomentował dzisiejszy mecz: "wygrali w debiucie, średnia wieku 19,3 ; średnia wzrostu 197"

 

Poproszony o komentarz trener Krzysztof Wójcik powiedział:

 - Cieszymy się z pierwszej wygranej i to od razu w meczu derbowym na wyjeździe. Gra z naszej strony może nie była równa, ale w sumie tego się spodziewałem, bo mamy chyba najmłodszą drużynę w lidze. Dla wielu chłopaków był to pierwszy mecz w życiu na tym poziomie, a w Uniwerku są osoby, które mają więcej spotkań na koncie, niż nasz cały zespół razem. Z czasem przyjdzie ogranie i wtedy możemy być groźni dla czołowych drużyn.

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy