Aktualności

22.05.2015

Gazeta "ECHO na WOLI" pisze o naszych wicemistrzach Polski z MOS Wola

Dwutygodnik "ECHO na WOLI" w najnowszym numerze z 22 maja br. pisze o naszych wicemistrzach Polski z MOS Wola.Artykuł ilustrowany jest dwoma fotografiami.

  • Gazeta "ECHO na WOLI" pisze o naszych wicemistrzach Polski z MOS Wola
    Gazeta "ECHO na WOLI" pisze o naszych wicemistrzach Polski z MOS Wola

 

Siatkarze MOS Wola wicemistrzami Polski

W zakończonym w Kętrzynie turnieju finałowym mistrzostw Polski kadetów (do lat 17) siatkarze MOS Wola wygrali cztery mecze i dopiero w wielkim finale, po wspaniałej grze, ulegli Resovii Rzeszów 1:3 i zdobyli tytuł wicemistrzów Polski 2015.

Bardzo dobry sezon 2014/2015 siatkarze MOS Wola zakończyli we wspaniałym stylu. Aż trzy zespoły wolskiego klubu awansowały do elity najlepszych w Polsce i uczestniczyły w turniejach finałowych o mistrzostwo kraju. Wcześniej juniorzy (U-19) zajęli szóste miejsce w Polsce, młodzicy (U-15) byli na czwartym miejscu i dopiero kadetom (U-17) udało się zdobyć upragniony medal.

Wielki finał o złoto stał na bardzo wysokim poziomie i dostarczył kompletowi publiczności (na trybunach kibicowało około tysiąca osób) niesamowitych emocji. W każdym secie trwała niebywała walka punkt za punkt. MOS Wola może mówić o wielkim pechu, bowiem na początku drugiego seta rozgrywający wolskiego klubu Rafał Prokopczuk skręcił poważnie nogę i nie był zdolny do dalszej gry. W meczu finałowym to wielkie osłabienie. Na dodatek Resovia miała znacznie łatwiejszy półfinał, a siatkarze MOS-u stoczyli ponad dwugodzinny bój z Jastrzębskim Węglem w dniu poprzednim.

Finał AKS Resovia Rzeszów - MOS Wola Warszawa 3:1 (24:26, 25:23, 30:28, 25:21).

Prezent na 50-lecie

- Gratuluję wicemistrzostwa Polski zawodnikom i trenerom. Myślę, że dobrze reprezentowaliśmy Wolę wśród najlepszych klubów siatkarskich w Polsce. To już 31. siatkarski medal MOS Wola w mistrzostwach Polski. Nasi młodzi siatkarze zrobili wspaniały prezent naszemu ośrodkowi na 50-lecie MOS Wola, które obchodzimy w tym roku - mówi prezes UMKS MOS Wola Krzysztof Zimnicki.

Wśród wyróżnionych indywidualnie najlepszych zawodników znalazło się dwóch graczy MOS: Mateusz Rećko został uznany najlepszym atakującym mistrzostw, zaś Marcin Jaskuła najlepszym libero.

Skład drużyny MOS Wola, wicemistrzów Polski kadetów: Wiktor Siewierski kpt, Maciej Kuć, Rafał Prokopczuk, Mateusz Rećko, Konrad Bączek, Jakub Szymański, Adrian Kacperkiewicz, Marcin Jaskuła, Daniel Grzymała, Adam Gielo, Kacper Żabicki, Michał Podgórzak, Paweł Borowski, Paweł Belkiewicz.

Sztab trenerski: Kamil Trzciński (I trener), Krzysztof Felczak, Łukasz Janicki - asystent, Dominik Posmyk - statystyk.

 

 

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy