Pierwsze dwa mecze siatkarzy MOS Wola w Nadrenii-Westfalii

Siatkarze MOS Wola rozegrali dwa pierwsze mecze w czasie swojego pobytu w Nadrenii - Westfalii. W piatek zagrali z druzyna seniorow klubu SV 1912 Gladbeck. Mecz zakonczyl sie wynikiem 2:2. W sobote nasi siatkarze pokonali 3:2 mistrza Nadrenii juniorow...

W piatek wieczorem o godz. 20,30 nasza druzyna rozegrala mecz w oddalonym o 120 km od miejsca naszego pobytu miescie GLADBECK.
Mecz z druzyna seniorow SV 1912 Gladbeck zakonczyl sie wynikiem 2:2. Okazalo sie ,ze po godz.22,00 nie ma juz mozliwosci dalszego grania w hali i mecz zostal zakonczony.

SV Gladbeck - MOS Wola 2:2 (25:19)(27:25)(17:25)(14:16)

MOS Wola: Zurek, Lukasik,Michor, Strzezek, Migdalski, Kaczmarek, Wojtaszek (libero) oraz Pawlewicz i Kiszka.

Druzyna gospodarzy wyraznie wygrala pierwszego seta, niemilosiernie objajac nasz blok. W drugim secie przez caly czas prowadzil MOS Wola, ale kilka prostych bledow naszego zespolu doprowadzilo do wyrownanej koncowki, w ktorej lepsi okazali sie doswiadczeni miejscowi seniorzy.

Trzeci i czwarty set byl juz lepszy w wykonaniu naszej druzyny, a miejscowi coraz bardziej opadali z sil.
Byc moze  byla to  przyczyna przerwania meczu przy stanie 2:2

Nasza ekipa powrocila z meczu po 24,00.

W sobote o godz.10,00 trener K. Zimnicki przeprowadzil trening naszego zespolu w Everswinkel.

O godzinie 13,30 odbyl sie kolejny mecz naszej druzyny.Do Everswinkel przyjechala druzyna juniorow VC Bottrop, mistrz Zachodnich Niemiec (Westdeutsche Jugend - Meister).

MOS WOLA - VC Bottrop 3:2 (25:17)(20:25)(25:22)(23:25)(15:8)

MOS Wola : Zurek, Pawlewicz, Michor, Strzezek, Kiszka, Kaczmarek, Kowal (libero) oraz Lukasik, Migdalski, Ilinski, Kowal, Makowski, Dziubanski, Wojtaszek.

Trener Krzysztof Zimnicki sprawdzil w tym towarzyskim meczu 14 zawodnikow. Druzyna VC Bottrop byla nizsza od naszego zespolu ale grala szybka , kombinacyjna siatkowke. Nasza druzyna grala nierowno, zepsula sporo zagrywek i zrobila wiele wlasnych bledow.

W niedziele nasza druzyna jedzie na turniej do Moers na caly dzien.