24.04.2015

Porażka kadetek w pierwszym meczu turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski

Podopieczne trenera Jacka Banasika walczą o awans do najlepszej ósemki w kraju podczas turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski, który rozgrywany jest we Wrocławiu. W pierwszym swoim meczu siatkarki MOS Wola uległy drużynie Libero Starogard Gdański 1:3 (25:13)(19:25)(16:25)(14:25)

Siatkarki MOS Wola znakomicie rozpoczęły swoje inauguracyjne spotkanie w turnieju. Pierwszy set to popis gry naszych zawodniczek, które spisywały się znakomicie w większości siatkarskich elementów i swoją grą zdominowały wydarzenia na boisku. Skuteczne ataki, odrzucająca przeciwnika od siatki zagrywka i punktowe bloki sprawiały, że ręce same składały się do oklasków.

Niestety wysoko wygrany pierwszy set wprowadził zbyt duże rozluźnienie, przez co z każdą akcją poziom gry naszej drużyny stale się obniżał. Zagrywka już nie siała takiego spustoszenia w szeregach przeciwnika jak w secie pierwszym, co sprawiło, że w trzech kolejnych partiach zdobyliśmy tyle punktów blokiem co w pierwszej odsłonie meczu. Ponadto znacznie spadła jakość przyjęcia, co uniemożliwiło nam grę środkiem, a nasze skrzydłowe musiały  walczyć z podwójnym blokiem. Niestety siatkarki MOS-u nie potrafiły przeciwstawić się coraz lepiej grającej drużynie Starogardu Gdańskiego i po przeciętnym  meczu przegraliśmy 1:3 (25:13)(19:25)(16:25)(14:25).

UMKS MOS Wola – Libero Starogard Gdański 1:3 (25:13)(19:25)(16:25)(14:25)

Skład MOS Wola: Marta Krajewska (kapitan), Kamila Filińska, Natalia Kurpiewska, Inga Bocheńska, Paulina Uszyńska, Weronika Brzuzy, Paulina Niedźwiecka, Weronika Trzpioła, Zuzanna Kostecka, Martyna Krynicka, Anna Pawłowska (libero).