Aktualności

15.03.2015

Znamy już ósemkę finalistów Mistrzostw Polski juniorów. Relacja red. Ryszarda Opiatowskiego z turnieju półfinałowego w hali MOS-u.

Znamy już ósemkę finalistów Mistrzostw Polski juniorów. W finale zagrają: MOS Wola Warszawa, Czarni Radom, Chemik Bydgoszcz, Wifama Łódź, Metro Warszawa, AZS UMW Olsztyn, Jastrzębski Węgiel i Trefl Gdańsk. Niespodzianki to odpadnięcie Resovii i AZS Norwid Częstochowa. Warto pogratulować Mazowszu trzech zespołów w finale, który odbędzie się w Częstochowie w terminie 15-19 kwietnia.

  • Druzyna juniorów MOS Wola
    Druzyna juniorów MOS Wola

Oto relacja red. Ryszarda Opiatowskiego z turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski w hali MOS Wola.

 


Doping jak w finale mistrzostw świata, emocje jeszcze większe - tak wyglądał mecz decydujący o pierwszym miejscu w półfinałowym turnieju mistrzostw Polski juniorów w siatkówce. Zespół MOS Wola pokonał w Warszawie Czarnych Radom 3:0 (25:23, 25:22, 25:19).
Nasza drużyna walczyła o awans do finałów mistrzostw kraju. Jej rywalami oprócz Czarnych były zespoły Gwardii Wrocław i Effectora Kielce. W pierwszym spotkaniu MOS stoczył twardy bój z Gwardią zwyciężając 3:1 (21:25, 27:25, 25:22, 25:20). Dzień później nasza drużyna prowadzona przez Łukasza Motykę i Krzysztofa Felczaka pokonała Effectora 3:0 (25:19, 25:23, 26:24). Również dwa zwycięstwa odnieśli radomianie i przed ostatnim spotkaniem było wiadomo, że awans do finałów zapewnili sobie MOS i Czarni.


W ostatnim spotkaniu emocje były tak duże, że sędzia musiał sięgnąć po czerwone kartki dla siatkarzy z Radomia. MOS zrewanżował się Czarnym za porażkę w finale mistrzostw Mazowsza, a spotkanie rozgrzało licznie zgromadzoną publiczność do czerwoności. W pierwszym i drugim secie MOS odrobił straty i lepiej wytrzymał wojnę nerwów. W trzecim wygrana naszej młodzieży przyszła nieco łatwiej. Oba zespoły awansowały do finałów mistrzostw Polski, które za miesiąc odbędą się w Częstochowie. W gronie ośmiu najlepszych drużyn w kraju jest też Metro Warszawa. Po raz pierwszy w historii Mazowsze będzie mieć aż trzech przedstawicieli w finałach.


- Zagraliśmy bardzo dobry mecz z Radomiem, taktycznie rozpracowaliśmy rywali, a zawodnicy zrealizowali założenia - podkreślił trener Motyka. - Pojedziemy na finały do Częstochowy bardzo optymistycznie nastawieni, wygrana w półfinale zobowiązuje. Nie powiedzieliśmy ostatniego słowa.
Nie mniej zadowolony był drugi trener juniorów MOS, Krzysztof Felczak, który powiedział: - W turnieju półfinałowym nasi chłopcy zagrali kawałek dobrej siatkówki. Otwierają się przed nimi szerokie horyzonty.  A zwycięstwo nad Czarnymi pokazuje, że ich możliwości sięgają dalej niż zakładaliśmy sobie przed sezonem. Jesteśmy blisko spełnienia marzeń, ale do medalu mistrzostw Polski jeszcze jest daleko. Przynajmniej trzy kroki trzeba wykonać, by znaleźć się na podium.


Finały mistrzostw Polski odbędą się w Częstochowie w dniach 15-19 kwietnia.

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy