Juniorzy MOS Wola wygrali turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski w Hajnówce.

Juniorzy MOS Wola wygrali turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski w Hajnówce i z pierwszego miejsca awansowali do półfinałów. W ostatnim meczu MOS Wola Warszawa - Tempo-25 Olsztyn 3:1 (22:25, 30:28, 25:15, 25:15). Gratulacje! Prezentujemy relację i podsumowanie turnieju.

Juniorzy wygrali ćwierćfinał mistrzostw Polski

Juniorzy MOS Wola bez większych problemów wygrali ćwierćfinałowy turniej mistrzostw Polski juniorów w Hajnówce. Drużyna prowadzona przez Łukasza Motykę i Krzysztofa Felczaka wygrała wszystkie cztery mecze tracąc tylko jednego seta.
W pierwszym meczu nasi zawodnicy pokonali Serbinów Białą Podlaską 3:0 (25:7, 25:12, 25:13), w drugim zwyciężyli Centrum Augustów 3:0 (25:9, 25:12, 25:12) i zapewnili sobie awans do decydującej fazy.

W przedostatnim spotkaniu okazali się lepsi od gospodarzy - pokonali Libero Hajnówka 3:0 (25:14, 25:18, 25:12). Równie łatwo swoich rywali zwyciężali siatkarze zespołu Tempo-25 Olsztyn i z nimi MOS Wola spotkał się w decydującym o pierwszym miejscu meczu.
Pierwszego seta olsztynianie wygrali 25:22. Nasz zespół miał aż 13 błędów własnych. Najbardziej raziły błędy w zagrywce - w tej partii było osiem zepsutych serwisów. Na szczęście z każdą minutą było coraz lepiej. Trener Motyka dokonał kilku zmian w składzie i drugą partię jego zawodnicy wygrali 30:28 wykorzystując czwartego setbola (rywale mieli dwa).
Kolejne dwa sety to dominacja naszych juniorów, którzy wygrali cały mecz 3:1 (22:25, 30:28, 25:15, 25:15), zajęli pierwsze miejsce i zagrają w przyszłym tygodniu w turnieju półfinałowym.

W Hajnówce dwie nagrody indywidualne trafiły w ręce naszych zawodników. Najlepszym atakującym uznano Dominika Grota, a rozgrywającym Bartosza Drewniaka

- Zagraliśmy dobry turniej. Wprawdzie w pierwszych trzech spotkaniach nie mieliśmy wymagających rywali, ale w ostatnim meczu trzeba było ciężko zapracować na zwycięstwo. Trochę szczęścia i trochę umiejętności spowodowało, że awansowaliśmy z pierwszego miejsca. Z tego jestem bardzo zadowolony. Gratulacje dla całego zespołu. Teraz przed nami turniej półfinałowy. Celem jest awans do finałów mistrzostw Polski - powiedział Łukasz Motyka.

A Krzysztof Felczak dodał: - Wynik nas cieszy. To było bardzo ważne, by awansować z pierwszego miejsca i być rozstawionym w kolejnej rundzie. Turniej w Hajnówce może nie był tak mocno obsadzony jak na Mazowszu, ale ważne jest to, że wygraliśmy go jako cały zespół. Jedni zaczęli, inni skończyli. W finale z Olsztynem chłopaki nie poddali się po pierwszym secie. Potrafili dorównać silnym rywalom. Wierzymy, że tak będzie dalej i mam nadzieję, że nadal będą się realizowali się jeśli chodzi o wyniki i podnosili swój poziom gry.

inf.własna: Ryszard Opiatowski