Aktualności

22.09.2005

Ostatnie pożegnanie Arka Gołasia

Dzisiaj w Ostrołęce odbył się pogrzeb tragicznie zmarłego Arkadiusza Gołasia, wychowanka MOS Wola ( trenował u nas w latach 1996-2000 ). W pogrzebie uczestniczyła delegacja naszego klubu na czele z wiceprezesem i trenerem Arka panem Krzysztofem Felczakiem

  • Arek Gołaś 1981-2005
    Arek Gołaś 1981-2005
  • Trumnę niosą koledzy siatkarze (zdj.PAP)
    Trumnę niosą koledzy siatkarze (zdj.PAP)
  • Tłumy na pogrzebie Arka (zdj.Jan Żdżarski)
    Tłumy na pogrzebie Arka (zdj.Jan Żdżarski)


Dzisiaj w Ostrołęce odbył się pogrzeb tragicznie zmarłego Arkadiusza Gołasia, wychowanka MOS Wola ( trenował u nas w latach 1996-2000 ). W pogrzebie uczestniczyła delegacja naszego klubu na czele z wiceprezesem i trenerem Arka panem Krzysztofem Felczakiem.

Arek Gołaś w czasie pobytu w MOS Wola był mistrzem Polski juniorów i dwukrotnie wicemistrzem Polski. W 1999 roku zdobył brązowy medal mistrzostw świata kadetów w Rijadzie. Po zakończeniu wieku juniora przeszedł do AZS Częstochowa.

Kondukt żałobny w intencji zmarłego tragicznie reprezentanta Polski Arkadiusza Gołasia wyruszył z kościoła pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce na miejscowy cmentarz.

We mszy świętej w intencji Arkadiusza Gołasia wzięło udział kilka tysięcy mieszkańców Ostrołęki oraz osób przybyłych z całej Polski.
Obecni byli m.in. obecni i byli trenerzy Raul Lozano, Edward Skorek, Ryszard Bosek, Ireneusz Mazur, Grzegorz Ryś, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu Jerzy Ciszewski, koledzy z drużyny narodowej i klubu, przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Klubów Kibica. Byli obecni też wybitni przed laty sportowcy Wiesław Rudkowski, Jan Szczepański i Zygmunt Smalcerz.

Nad trumną przemawiał pierwszy trener Arka Gołasia i nauczyciel w Szkole Podstawowej w Ostrołęce - Remigiusz Dmochowski.

Arkadiusz Gołaś rozegrał ponad 80 spotkań w pierwszej reprezentacji Polski. Był olimpijczykiem z Aten.
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy