W meczu o pierwsze miejsce na Mazowszu po rundzie zasadniczej juniorzy MOS Wola ulegli 1:3 Czarnym Radom

W meczu na szczycie juniorów na Mazowszu w hali przy Rogalińskiej, przy dużym zainteresowaniu publiczności, juniorzy MOS Wola ulegli Czarnym Radom 1:3. Radomianie wygrali rundę zasadniczą i będą gospodarzami turnieju finałowego.

MOS Wola Warszawa - Czarni Radom 1:3 (19:25)(16:25)(25:20)(24:26)

Skład MOS Wola:

Drewniak, Rudzki, Łukaszewicz, Gromelski, Grot, Zimoń, Jaglarski (libero) oraz Kubeł, Włostowski, Kalinowski

Dwa zespoły, które zajmowały dwa czołowe miejsca w tabeli rozgrywek juniorów spotkały się w bezpośrednim pojedynku o pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej. Zwycięzca tego pojedynku zdobywał prawo organizacji turnieju finałowego na Mazowszu.

W dwóch pierwszych setach zdecydowanie dominowali na boisku siatkarze Czarnych Radom. Goście grali szybko, agresywnie i bardzo skutecznie. Gospodarze natomiast byli trochę sparaliżowani stawką spotkania, popełniali dużo błędów własnych i nie byli w stanie podjąć walki z dobrze dysponowanym rywalem.

Dopiero w trzeciej partii siatkarze MOS Wola zagrali z większą determinacją, przestali psuć zagrywki i zaprezentowali coraz leszy poziom gry. Goście z Radomia stracili początkową koncentrację i siatkarze MOS Wola wygrali wyraźnie seta 25:20.

W czwartej partii , najciekawszej w całym meczu, trwała wyrównana walka i obydwa zespoły walczyły o każdy punkt. Licznie przybyła publiczność liczyła na piątego seta i gorąco dopingowała zespół gospodarzy. Niestety, nie było piątej partii, bo Czarni Radom wygrali wyrównaną końcówkę 26:24 i cały mecz 3:1.

W ten sposób Czarni Radom wywalczyli prawo organizacji turnieju finałowego o Mistrzostwao Mazowsza.