MOS WOLA zajął drugie miejsce w turnieju mini siatkówki o Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku w turnieju „czwórek”.

Dnia 15 listopada 2014 roku w Białymstoku został rozegrany XV Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki Chłopców „czwórki” o Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku, w którym udział wzięli zawodnicy MOS Wola z rocznika 2002.

Mosiacy w turnieju wystąpili w mocnym siedmioosobowym składzie: Gałązka Mateusz, Gomułka Bartek, Karkowski Mikołaj, Kolasa Mateusz, Kulesza Michał, Szlęzak Piotrek oraz Warcholiński Klaudiusz.

W pierwszej fazie turnieju 12 drużyn podzielono na trzy czterozespołowe grupy i grano jednego seta do 25 punktów. MOS rozlosowano do grupy „A”, w której kolejno pokonał Metro W-wa II (27:25), PLAS W-wa II (25:14) oraz trzeci zespół gospodarzy (25:14).

Do finałowej grupy awansowały po dwa najlepsze zespoły z każdej z grup. Mosiacy zajęli ostatecznie II miejsce w całym turnieju, jednak nasi najmłodsi zawodnicy, tradycyjnie już, dostarczyli wielu sportowych emocji i wykazywali się w każdej akcji zaangażowaniem i pasją, nie odpuszczając żadnej akcji. O drugim miejscu zdecydowały małe punktu. Trzy drużyny: MOS WOLA, Metro W-wa oraz PLAS W-wa odprawiły inne drużyny z kwitkiem, a między sobą podzieliły się zwycięstwami (co ciekawe w każdym meczu tych trzech drużyn decydowała gra na przewagi). Ostatecznie z pucharem Prezydenta Białegostoku do Warszawy powróciła drużyna PLASu, która uległa nam 26:24, a brązowe medale zdobyli zawodnicy Metra wygrywając z MOSem 25:23. PLAS wygrał z Metrem 25:23.

Jak podsumował kierownik wyjazdu Marcin Warcholiński, każdy z zawodników spisał się fantastycznie. W całym turnieju MOS grał w różnym składzie i próbował rozmaitych ustawień i rozwiązań taktycznych. Przetasowania w składzie nie wpłynęły jednak negatywnie na grę zespołu, co pokazało jego siłę i wszechstronność wszystkich graczy.

Tradycyjnie na koniec wręczono nagrodę dla najlepszego zawodnika każdej z drużyn. W MOSie na MVP wybrany został kapitan zespołu- Klaudiusz Warcholiński.

Serdeczne podziękowania należą się również rodzicom, którzy zapewnili transport i są nieodzowną pomocą dla całej drużyny i trenera. Wielkie gratulacje dla całego teamu!