Aktualności

16.11.2014

Młodziczki MOS Wola I drugie w turnieju Mazowieckiej Ligi Młodziczek

W dniach 15-16.11.2014 odbył się II turniej Mazowieckiej I Ligi Młodziczek. Nasze dziewczęta zajęły w nim drugie miejsce i utrzymały drugą lokatę w łącznej klasyfikacji ligi.

 • Młlodziczki MOS Wola Fot. Jacek Ratowski
  Młlodziczki MOS Wola Fot. Jacek Ratowski
 • Fot. Jacek Ratowski
  Fot. Jacek Ratowski
 • Fot. Jacek Ratowski
  Fot. Jacek Ratowski
 • Fot. Jacek Ratowski
  Fot. Jacek Ratowski
 • Fot. Anna Szmidt
  Fot. Anna Szmidt
 • Fot. Anna Szmidt
  Fot. Anna Szmidt

Do turnieju podopieczne trenera Krukowskiego przystępowały w roli jednego z faworytów. Pierwsze mecze potwierdziły te przypuszczenia. Po stosunkowo łatwej wygranej z Ateną Warszawa 2:0 (25:19, 25:13) przyszedł czas na pojedynek na szczycie z LTS Legionovią I. Kibice, którzy liczyli na emocjonujące spotkanie, nie zawiedli się. Pojedynek obydwu drużyn stał na wysokim poziomie – pierwszy set wygrany przez nasze zawodniczki 25:23, drugi, o którym szybko należałoby zapomnieć, przegrany 13:25. Prawdziwa walka rozgorzała w tie breaku, prowadzenie zmieniało sią z akcji na akcję, ostatecznie zwycięstwo przypadło jednak drużynie z Legionowa 13:15 i końcowy wynik pojedynku 1:2 dla LTS.
Po tym emocjonującym meczu powietrze niestety uszło z naszych dziewcząt i kolejny mecz z Plasem Warszawa, co prawda wygrany 2:0, nie przynosi naszym zawodniczkom chluby.
W niedzielę zmagania rozpoczęły się od meczu z Rosario Lubowidz. Ilość własnych błędów, zarówno w zagrywce jak i w przyjęciu sprawiła, iż pierwszego seta przegraliśmy w stosunku 22:25. Podrażnione dziewczęta do drugiego seta przystąpiły maksymalnie skoncentrowane, czego efekty widoczne były na parkiecie. Imponująca seria bezbłędnych zagrywek Julki Siuty sprawiła, że drugi set toczył się wyłącznie pod nasze dyktando i zwyciężyliśmy go 25:12. W tie breaku powtórzyły się błędy z pierwszej partii, set zakończył się wynikiem 10:15, a druga już porażka na tym turnieju stała się faktem.
Ostatni pojedynek z 13 Radom był meczem o wszystko – wygrana dawała nam drugie miejsce w tabeli, porażka mogła oznaczać nawet spadek do II Ligi. Nerwowy początek pierwszego seta, następnie uspokojenie emocji, głośny doping rodziców i pierwszy set wygrany 28:26. Drugi set od początku był pod kontrolą naszych zawodniczek, pewna wygrana 25:18 i w całym meczu 2:0.
Cały turniej kończymy na 2-gim miejscu i w ogólnej klasyfikacji po dwóch turniejach zajmujemy wysoką druga lokatę w klasyfikacji ogólnej. Z miejsca możemy być zadowoleni, z gry niestety mniej.

Klasyfikacja 2-go Turnieju Młodziczek:
1. LTS Legionovia
2. MOS WOLA Warszawa
3. Rosario Lubowidz
4. PLAS Warszawa
5. Atena Warszawa – spadek do II ligi
6. 13 Radom – spadek do II ligi

Skład MOS WOLA Warszawa: Magda Kusy (K), Amanda Kowalska, Paulina Zaborowska, Julka Siuta, Natalia Marek, Marysia Dulińska, Zosia Bindulska(L), Justyna Piwowarczyk(L), Zuzia Gruszczyńska, Oliwia Gajowniczek, Weronika Kaczmarek, Natalia Curyło.

III turniej I ligi mazowieckiej młodziczek odbędzie się w dniach 6-7.12.2014r, a skład ligi uzupełnią 6 Radom i NIKE Ostrołęka

Relacja: Anna Szmidt

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy