Aktualności

30.10.2014

Trwają ostatnie przygotowania do 28.Międzynarodowego Turnieju WOLA-CUP 2014.

Już za tydzień, w terminie 7 - 9 listopada br. rozpocznie się 28. Turniej Siatkówki Młodzieżowej WOLA-CUP. W turnieju wezmą udział 32 drużyny chłopców z Austrii, Niemiec, Słowacji i z całej Polski. Turniej odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych dla rocznika 2000 (młodzik) i 2002 (czwórki). Spotkania rozgrywane będą na sześciu boiskach jednocześnie w dwóch największych halach OSiR na warszawskiej Woli, w hali "Reduta" na ul. Redutowej i w hali "Koło" przy ul. Obozowej.

  • Mapa prezentująca kluby, które przyjeżdżały na turnieje Wola-Cup w minionych latach. A było u nas 60 klubów z 16 krajów.
    Mapa prezentująca kluby, które przyjeżdżały na turnieje Wola-Cup w minionych latach. A było u nas 60 klubów z 16 krajów.
  • Turniej dofinansowany ze środków m.st.Warszawy
    Turniej dofinansowany ze środków m.st.Warszawy

Już niebawem ogłosimy regulamin turnieju i przedstawimy uczestniczące w turnieju drużyny oraz podamy terminarz rozgrywek.

W tym roku Międzynarodowy Turniej Wola - Cup będzie rozgrywany po raz 28. W turniejach WOLA-CUP grało wielu zawodników, którzy przyjeżdżali na warszawski turniej jako młodzi chłopcy, a potem grali w reprezentacji swojego kraju.

Z reprezentantów Polski swoje pierwsze siatkarskie kroki na Wola-Cup stwiali: Grzegorz Wagner, Paweł Zagumny, Paweł Papke, czy absolwenci MOS Wola Zbigniew Bartman, Grzegorz Łomacz, Fabian Drzyzga i Damian Wojtaszek.

Wśród tegorocznych mistrzów świata, reprezentantów Polski, w Turnieju Wola-Cup grali w przeszłości , jako młodzi chłopcy Paweł Zagumny, Karol Kłos i Fabian Drzyzga.

Również wielu młodych chłopców z klubów zagranicznych, którzy uczestniczyli w turniejach Wola-Cup, potem startowali w reprezentacji narodowej swoich krajów. Najbardziej znanym siatkarzem z tego grona  jest reprezentant Niemiec Bjoern Andrae, który jako młodzik i kadet przyjeżdżał do Warszawy na turnieje o Puchar Woli z klubem berlińskim SCC Berlin.

W sumie w dotychczasowych turniejach Wola-Cup grali uczestnicy z 60 klubów zagranicznych z 16 krajów oraz oczywiście setki klubów z całej Polski.

Zapraszamy!

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy