Aktualności

22.10.2014

Wygrana kadetek MOS Wola w meczu ze Spartą Warszawa

W emocjonującym meczu I Mazowieckiej Ligi Kadetek podopieczne trenera Jacka Banasika pokonały w hali przy ulicy Rogalińskiej drużynę Sparty Warszawa 3:0 (25:23, 25:19, 25:17).

  • Drużyna kadetek MOS Wola Warszawa
    Drużyna kadetek MOS Wola Warszawa

Początek meczu zapowiadał się bardzo dobrze dla naszej drużyny, szybko objęliśmy prowadzenie, a po skutecznym bloku Uszyńskiej i Filińskiej na tablicy wyników widniał rezultat 4:2. Błąd w polu serwisowym zawodniczek MOS –u oraz skuteczny blok przeciwniczek ze Sparty doprowadziły do remisu 4:4. Błędy w przyjęciu oraz w ataku kadetek z Woli spowodowały, że na prowadzenie wyszła drużyna Sparty. Przy wyniku 7:10 trener Jacek Banasik poprosił o czas, niestety dopiero druga przerwa przy stanie 8:14 przyniosła oczekiwane rezultaty i nasze zawodniczki zaczęły odrabiać starty. Tym razem przy wyniku 14:17 o przerwę poprosił trener gości. Dobrą grą oraz skutecznymi atakami nasze zawodniczki doprowadziły do remisu po 17. Po chwili dwa błędy kadetek MOS Wola spowodowały, że na dwupunktowe prowadzenie wyszła drużyna gości. Skuteczny atak Uszyńskiej oraz punktowy blok na środku Sakowskiej spowodowały, że na tablicy wyników pojawił się remis 20:20. Następnie dobrą zagrywką popisała się Uszyńska i przy stanie 21:20 trener gości poprosił o drugi czas. Po przerwie skutecznym atakiem ze środka kolejny punkt zdobyła Sakowska, a atak z lewego skrzydła Niedźwieckiej doprowadził do wyniku 23:20. W końcówce seta nie obyło się bez emocji oraz błędów w szeregach obu drużyn. Na szczęście nasze zawodniczki przechyliły szalę zwycięstwa na swoja stronę wygrywając pierwszego seta do 23.

W drugiej partii bardzo szybko wyszliśmy na prowadzenie. Dobrym zagraniem w obronie i skutecznym atakiem popisała się Niedźwiecka i było 3:1. Po czym błąd w ataku popełniły zawodniczki ze Sparty, a as serwisowy naszej drużyny sprawił, że przy stanie 5:1 o przerwę poprosił trener gości. Po chwili dobry atak i skuteczny potrójny blok na środku sprawiły, że nasza drużyna prowadziła już 7:1. Przy wyniku 9:4 podwójny blok na prawym skrzydle ustawiły Sakowska i Brzuzy. Po chwili serią dobrych zagrywek popisała się nasza atakująca, a na 13:5 podwyższyła Sakowska skutecznym atakiem ze środka. Przy wyniku 14:7 drugą przerwę na żądanie wykorzystał trener przyjezdnych. Po chwili miała miejsce długa i bardzo wyczerpująca akcja, po serii znakomitych zagrań w obronie obu drużyn, skutecznym atakiem z drugiej linii popisała się Brzuzy podwyższając przewagę naszej drużyny (17:8). Niestety kadetki MOS Wola chyba za szybko zaczęły myśleć o kolejnym secie. Moment chwilowego odprężenia wykorzystały zawodniczki Sparty zbliżając się na cztery punkty, przez co przy stanie 21:17 trener Jacek Banasik poprosił o przerwę. Dobra gra w końcówce sprawiła, że utrzymaliśmy przewagę i wygraliśmy tego seta 25:19.

Trzecią partię drużyna MOS Wola zaczęła od mocnego akcentu. Skuteczny atak z lewego skrzydła Niedźwieckiej, oraz punktowy blok Brzuzy i Filińskiej doprowadziły do wyniku 3:0. Po chwili ta druga popisała się dobrą zagrywką i przy stanie 6:2 o przerwę poprosił trener gości. Od tego momentu sukcesywnie powiększała się nasza przewaga. Przy wyniku 11:5 w polu serwisowym zameldowała Uszyńska i po chwili było już 14:5. Następnie długą akcję z licznymi obronami zakończyła atakiem ze środka Filińska, a na tablicy widniał rezultat 16:8. W końcówce seta ciężar gry wzięła na siebie Brzuzy, kończąc wiele akcji skutecznymi atakami. Wysokie prowadzenie 22:12 spowodowało rozluźnienie w naszych szeregach, przez co przy serii trzech straconych punktów z rzędu trener Banasik poprosił o przerwę, która pomogła w utrzymaniu koncentracji do końca seta. Zawodniczki MOS Wola wygrały tę partie 25:17, zwyciężając w całym meczu za trzy punkty.

Na pochwałę w tym meczu zasłużyły wszystkie nasze zawodniczki. Na pewno trzeba wyróżnić naszą rozgrywającą Martę Krajewską, która dobrze poprowadziła grę oraz jak na kapitana przystało mocno mobilizowała i motywowała swoje koleżanki w chwilach słabości, szczególnie w pierwszym secie. Znakomitą pracę wykonała również nasza libero Ania Pawłowska, która szybko wróciła do zdrowia po urazie, którego nabawiła się w meczu w Ostrołęce.

Zawodniczkom oraz trenerowi gratulujemy zwycięstwa oraz życzymy powodzenia za tydzień w meczu wyjazdowym w Nadarzynie.

UMKS MOS Wola – MUKS Sparta Warszawa 3:0 (25:23, 25:19, 25:17)

Skład MOS Wola: Marta Krajewska, Weronika Brzuzy, Kamila Filińska, Paulina Uszyńska, Paulina Niedźwiecka, Aleksandra Sakowska, Anna Pawłowska (libero), Weronika Trzpioła, Martyna Krynicka, Inga Bocheńska, Paulina Szóstkiewicz (libero) oraz Zuzanna Kostecka.

dodał: JM

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy