Aktualności

29.07.2005

Zbyszek Bartman zagra w przyszłym sezonie we włoskiej Serie A w VERONIE

18-letni zawodnik MOS Wola i reprezentacji Polski juniorów Zbyszek Bartman został wypożyczony przez nasz klub do włoskiej Serie A i w nadchodzącym sezonie zagra w Marmi Nanza Verona...

  • Zbyszek Bartman
    Zbyszek Bartman

18-letni zawodnik MOS Wola i reprezentacji Polski juniorów Zbyszek Bartman został wypożyczony na rok przez nasz Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy MOS Wola do włoskiej Serie A i w nadchodzącym sezonie zagra w Marmi Nanza Verona.

Obecnie Zbyszek Bartman wyjeżdża do Italii na podpisanie kontraktu, a w dniu 3 sierpnia weźmie udział w oficjalnej prezentacji zespołu VERONY przed nowym sezonem 2005/2006.
Bezpośrednio z Włoch Zbyszek dołączy do reprezentacji Polski , która udaje się na turniej międzynarodowy do Francji, w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata kadetów.

Zbyszek Bartman to multimedalista polskiej siatkówki młodzieżowej. Jako pierwszy w historii zawodnik zdobył podwójny tytuł mistrza Europy w siatkówce plażowej i halowej do lat 18. oraz tytuł wicemistrza świata na plaży.

W ostatnich sezonach zdobywał medale w barwach MOS Wola oraz uzyskał doświadczenie ligowe grając jednocześnie na wypożyczeniu z MOS Wola w klubach Polskiej Ligi Siatkówki - w AZS Politechnika Warszawska i w Polskiej Energii Sosnowiec , z którą grał w Lidze Mistrzów.

Zbyszek Bartman zdobył 9 medali młodzieżowych mistrzostw Polski.
W MOS Wola Zbyszek Bartman zdobył dotychczas 7 medali mistrzostw Polski (2 złote w mistrzostwach Polski juniorów, 3 srebrne - wicemistrzostwo Polski juniorów oraz dwa tytuły wicemistrza na plaży, 2 brązowe w MP kadetów).
Wcześniej Zbyszek Bartman zdobył jeszcze w barwach Metra Warszawa dwa tytuły mistrza Polski młodzików.

Życzymy Zbyszkowi Bartmanowi wspaniałych występów na parkietach najlepszej ligi świata. Sądzimy, że pod okiem trenera B.Bruno, u boku sław światowej siatkówki jak Franz Granvorka i inni , poprawi swoje umiejętności i szybko awansuje do kadry trenera Lozano.

Przypomnijmy, że w lidze włoskiej gra już wychowanek MOS Wola Arkadiusz GOŁAŚ, który w zeszłym roku grał w Padwie, a od nowego sezonu zagra w Lube Banca Macerata.

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy