Aktualności

13.07.2005

Mistrzostwa Polski juniorów w siatkówce plażowej

We Wrześni zakończyły się rozgrywki o mistrzostwo Polski juniorów w siatkówce plażowej. Nasze pary wypadły bardzo przeciętnie i zakończyły swój udział w turnieju na dalszych miejscach. Mistrzami Polski została para z Będzina D.Syguła i B.Dzierżanowski.

  • Para MOS Wola Świrydowicz / Skrzypkowski
    Para MOS Wola Świrydowicz / Skrzypkowski

Dwie pary MOS Wola wystartowały w turnieju finałowym mistrzostw Polski juniorów w siatkówce plażowej,we Wrześni.

Bez sukcesów zagrała para Dominik Wójcicki / Bartosz Zrajkowski.
W pierwszym meczu nasza para przegrała , po dobrym, wyrównanym meczu , z parą łodzian Błoński / Dziewit 0:2 (17:21)(19:21). Mimo porażki można było być zadowolonym z postawy naszych siatkarzy.
W drugim meczu D.Wójcicki z B. Zrajkowskim spotkali się z parą z Będzina Syguła / Dzierżanowski. Po szybkim meczu nasi siatkarze przegrali gładko 0:2 (10:21)(11:21).

Po dwóch porażkach nasza para odpadła z turnieju i zajęła w mistrzostwach Polski miejsce 13-16 (m.in. wspólnie z parą siatkarzy Metra Warszawa B.Jajszczak / T.Walendzik, która też przegrała dwa pojedynki).

Drugi nasz duet Waldemar Świrydowicz / Kamil Skrzypkowski w pierwszym meczu wygrał z parą łodzian Rochacewicz / Kostrzewa  2:1 (17:21)(21:18)(15:13). Był to ciężki, wyrównany bój, a nasza para grała nierówno.
W drugim meczu para Świrydowicz / Skrzypkowski przegrała z parą Bagiński / Sznicer z Dąbrowy Górniczej 0:2 (16:21)(15:21).

W kolejnym meczu nasi siatkarze zagrali z parą Budowlanki Poznań Śmietanka/ Miszke. Zwycięstwo dawało naszej parze awans do pierwszej ósemki, porażka sprawiała , że odpadali  z gry.
Niestety, nasza para przegrała ten mecz 0:2 (16:21)(14:21). W sumie para W.Świrydowicz / K.Skrzypkowski zajęła w mistrzostwach Polski miejsce 9-12.

Mistrzami Polski zostali zawodnicy z Będzina : Darek Syguła i Bartek Dzierżanowski , którzy w finale, po ciężkiej walce pokonali 2:1 duet ze Świnoujścia Michał Żurek / Radosław Zbierski (warte podkreślenia, że to para kadetów).

Gratulacje dla Będzina, który jak pamiętamy,  został także mistrzem Polski w siatkówce halowej juniorów.
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy