Reprezentacja Polski kadetów gra w turnieju na Słowacji

Reprezentacja Polski 87-88 uczestniczy w turnieju Olympic Hopes w Nitrze na Słowacji. Polacy wygrali trzy pierwsze mecze i zajęli pierwsze miejsce w grupie. W półfinale wygrali ze Słowacją i zagrają o I miejsce z Brazylią.

W pierwszym, rozegranym meczu w ramach turnieju Olympic Hopes, polscy kadeci pokonali drugą reprezentację Słowacji  3:1.

Polacy zagrali w składzie:
Kaczmarek, Jarosz, Janeczek, Kurek, Świechowski Bartman, Stańczak(L).
Na zmiany wchodzili: Pająk, Komorowski, Kamiński, Chaberek i Kubiak.

W drugim meczu kadra Polski trenera Zdzisława Gogola
pokonała Tunezję 3:1 (27:29, 25:22, 25:18, 25:20).

Skład: Pająk, Kurek, Kamiński, Komorowski, Jarosz, Kubiak. Na zmiany wchodzili Łomacz, Chaberek i Sarnecki.

Graliśmy bez Zbyszka Bartmana, który doznał lekkiego urazu kolana oraz bez Waldka Kaczmarka, tu z kolei chciałem dać pograć pozostałym rozgrywającym. Za Waldka grali Grzegorz Łomacz i Grzegorz Pająk. – Powiedział nam trener Polaków Zdzisław Gogol.
- Na środku zagrali Kamiński i Komorowski, na rozegraniu 1 seta grał Pająk, a od drugiego seta do końca meczu Łomacz. Na przyjęciu Jarosz i Kubiak, a od 3 seta Chaberek. Za Kurka w 4 secie wszedłą na atak Sarnecki.

W trzecim meczu  Polska pokonała Austrię 3:0

To trzecie zwycięstwo w turnieju, a drugie w dniu dzisiejszym. Polscy kadeci grając bez Kaczmarka, Bartmana, Kurka i Jarosza, a więc bez podstawowych zawodników, gładko pokonali Austriaków 3:0 (25:22, 25:17, 25:11).

Skład zespołu:
Łomacz, Kamiński, Janeczek, Kubiak, Chaberek, Sarnecki oraz libero - Stańczak.
Na zmiany wchodzili: Komorowski, Świechowski i Pająk.

To zwycięstwo oznacza, że Polacy zajęli I miejsce w swojej grupie i w następnym meczu zagrają z zespołem, który zajął drugie  miejsce w grupie pierwszej, czyli ze Słowacją. Zgodnie z przewidywaniami, zwycięzcą grupy I została Brazylia.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Polscy kadeci pokonali w słowackiej Nitrze, w półfinałowym meczu, gospodarzy turnieju Słowację 3:0 (25:13, 25:22, 25:19). Był to trzeci mecz naszej drużyny jednego dnia.

To oznacza, że jutro zmierzą się w finale z drużyną Brazylii.