Aktualności

22.09.2014

Drugoligowy zespół siatkarzy MOS Wola wystąpił w Olsztynie na Memoriale prof. Wawrzyczka

Drużyna II-ligowa siatkarzy MOS Wola, która przygotowuje się do rozgrywek, zajęła trzecie miejsce w tradycyjnym turnieju, Memoriale prof. Wawrzyczka w Olsztynie. Turniej wygrał zespół AZS UWM Olsztyn.

 • Mecz AZS Olsztyn - MOS Wola Warszawa na Memoriale W. Wawrzyczka w Olsztynie
  Mecz AZS Olsztyn - MOS Wola Warszawa na Memoriale W. Wawrzyczka w Olsztynie
 • Zwycięska ekipa siatkarzy AZS Olsztyn (fotki: Gazeta Olsztyńska
  Zwycięska ekipa siatkarzy AZS Olsztyn (fotki: Gazeta Olsztyńska
 • Mecz AZS Olsztyn - MOS Wola Fot: Gazeta Olsztyńska
  Mecz AZS Olsztyn - MOS Wola Fot: Gazeta Olsztyńska
 • Tramwaje Warszawskie - główny sponsor naszej drugoligowej drużyny siatkarzy
  Tramwaje Warszawskie - główny sponsor naszej drugoligowej drużyny siatkarzy

Oto relacja z turnieju, która ukazała się w "Gazecie Olsztyńskiej":

 

Indykpol AZS Olsztyn zwycięzcą Memoriału Wawrzyczka.

Od wielu lat tuż przed rozpoczęciem sezonu, w Olsztynie odbywa się Memoriał prof. Wiktora Wawrzyczka. W tym roku w imprezie rywalizowali drugoligowcy z Warszawy, Olsztyna i Wilkas.

W sobotę i niedzielę w kortowskiej hali rywalizowały po dwa zespoły z Warszawy (MOS Wola i AZS Uniwersytet Warszawski) i z naszego regionu (Wicher Wilkasy i AZS UWM Olsztyn) — wszystkie już wkrótce wystąpią w tej samej grupie II ligi.

Olsztynianie wprawdzie przegrali swój pierwszy mecz (z MOS Wola), ale w następnych spotkaniach byli lepsi od swych rywali, kończąc turniej na pierwszym miejscu. Natomiast Wicher Wilkasy sprawił sporą niespodziankę, pokonując wyżej notowaną ekipę MOS Wola. — Turniej był kolejnym sprawdzianem przed rozpoczęciem rozgrywek — powiedział trener AZS UWM Andrzej Grygołowicz. (...)

- Sobotni mecz z MOS Wola zupełnie nam nie wyszedł, bo po prostu chłopaki słabo zagrali. Wola natomiast punktowała nas bezlitośnie trudną zagrywką, na co nie potrafiliśmy znaleźć recepty. Natomiast nasza zagrywka była bardzo słaba. Inna sprawa, że mamy duże przemeblowanie w drużynie. Ośmiu zawodników odeszło, niektórzy zrezygnowali z gry, a inni zaczęli pracować. Najgorsze jest to, że wśród nich było aż trzech rozgrywających. Byłbym bardzo zadowolony z tego turnieju, gdyby nie kontuzja kilku kluczowych siatkarzy.

Wyniki:
Wicher — AZS UW 0:3 (-19, -17, -19), AZS UWM — MOS Wola 1:3 (-21, 17, -23, -17), AZS UW — MOS Wola 3:1 (-22, 19, 19, 18), AZS UWM — Wicher 3:0 (20, 15, 19), Wicher — MOS Wola 3:0 (23, 20, 23), AZS UWM — AZS UW 3:0 (19, 16,20).

Tabela:
1. AZS UWM Olsztyn     5 7:3
2. AZS UW Warszawa    5 6:4
3. MOS Wola Warszawa  4 4:7
4. Wicher Wilkasy          4 3:6

 

źródło: gazeta olsztyńska

 

 

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy