Turniej "Wolska Siatkówka" dla najmłodszych chłopców odbył się w hali przy Rogalińskiej

W dniu 21.09.2014 w głównej hali przy ulicy Rogalińskiej została rozegrana kolejna edycja turnieju "Wolska Siatkówka" dla chłopców z rocznika 2002 i młodszych. Chociaż w turnieju dwójek grali najmłodsi, bez wątpienia zawody sportowe stały na wysokim poziomie, a emocji nie brakowało.

„Wolska Siatkówka 2014”- wrzesień

W turnieju wystartowało 33 zawodników. Zawody „dwójek” podzielono na trzy etapy. W I rundzie zawodnicy grali w czterech grupach (A-D). W następnej fazie turnieju zawodnicy z drugich i pierwszych miejsc utworzyli grupy E i F, a z trzecich i czwartych G i H. Następnie grano „krzyże”- pierwsze miejsca z drugimi, a trzecie z czwartymi i ostatecznie o konkretne miejsca. Każdy zespół rozegrał 8 meczów, a w sumie rozegrano ich 64.

Zanim zawody ruszyły, wszystkich uczestników i kibiców powitał i życzył powodzenia dyrektor ośrodka Paweł Wasilewski, a pieczę nad zawodami sprawował trener i vice prezes klubu Krzysztof Felczak.

Jako jedyni z rocznika 2003 do pierwszej 8 turnieju awansowała drużyna VC Trojanie w składzie Kuklik i Wojciechowski, zajmując ostatecznie bardzo dobre 7 miejsce w klasyfikacji ogólnej turnieju i pierwsze jeśli chodzi o najmłodszych. Bez wątpienia pokazali się z bardzo dobrej strony, a zdobyte doświadczenie z meczów ze starszymi kolegami zaprocentuje później. 10 miejsce w „generalce”, a drugie w młodszej kategorii zajęli Janek Mackiewicz i Michał Mamla, tuż za nimi na podium zameldowali się Sakowicz i Anysz.

Pierwsze miejsce w turnieju bezapelacyjnie zajęła drużyna Fapaczy (Michał Kulesza oraz Mateusz Gałązka), którzy w całym turnieju nie mieli sobie równych i wygrali zdecydowanie, pokonując w finale Mikołaja Karkowskiego i Piotrka Szlęzaka 15:5, dla których był to pierwszy przegrany mecz w turnieju. Trzecie miejsce po zaciętej walce zdobyła drużyna Gromowładnych (Klaudiusz Warcholiński i Bartek Gomułka) wygrywając po zaciętym meczu z VC Pajace(Kuba Kausa i Kolasa Mateusz).

Po turnieju w świetlicy klubowej trenerzy Tomasz Keller i Mateusz Jaworski wręczyli nagrody rzeczowe i medale uczestnikom turnieju oraz przyznali nagrodę MVP i wręczyli po pucharze dla najbardziej walecznych zawodników. Z rocznika 2002 został nim Jakub Kausa, a z 2003 Wiktor Wojciechowski.