Juniorzy MOS Wola zdobyli Puchar Białołęki.

Drużyna juniorów MOS Wola wygrała turniej juniorów, który odbył się w Białołęckim Ośrodku Sportu z udziałem sześciu drużyn. Nasza drużyna zdobyła Puchar Białołęki pokonując w finale 3:0 zespół Effectora Kielce.

W dniach 13-14.09 drużyna juniorów MOS WOLA brała udział w Turnieju o Puchar Białołęki.

W turnieju brały udział: Pekpol Ostrołęka, Effector Kielce, MOS Wola (kadeci) UKS MG Łódź, SMS Ostrowiec Świętokrzyski i UMKS MOS Wola( juniorzy).

Drużyna juniorów MOS Wola w grupie spotkała się w pierwszym meczu z Pekpolem Ostrołęką. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu UMKS 3-0 (19;19;23). Zagraliśmy dobre spotkanie, z czego możemy być zadowoleni. Funkcjonowała zagrywka i dobry blok. W każdym secie kontrolowaliśmy grę i graliśmy prawnie w 1-akcji. Wygraliśmy zasłużenie.

W drugim meczu spotkaliśmy się z UKS MG Łódź. Wygraliśmy mecz 2-1(-20;20;20). Mecz zaczęliśmy w innym składzie, daliśmy zagrać wszystkim zawodnikom. Potraktowaliśmy te spotkanie szkoleniowo. W pierwszym przegranym przez nas secie, przeciwnicy postawili nam trudne warunki, zrobiliśmy sporo błędów własnych co przyczyniło sie do naszej porażki w tym secie. Odwróciliśmy wynik w drugim i trzecim secie wracając do gry. Walczyliśmy do końca i to sie opłaciło. Wygraliśmy mecz dając pograć całej 12 co bardzo cieszy, że nie traciliśmy na jakości gry.

Zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie i w finale spotkaliśmy się z zespołem Effectora Kielce który wygrał drugą grupę. Do meczu finałowego podeszliśmy bardzo skoncentrowani. W pierwszym secie nie daliśmy przeciwnikowi żadnych szans na grę wygrywając 25:8! W drugim i trzecim secie graliśmy równo i pewnie w ataku i przyjęciu zagrywki. Dobrze funkcjonowała nasza zagrywka i blok. Wygraliśmy 3-0(8;19;20).

Trener  Łukasz Motyka tak skomentował udział w turnieju:
Jest to nasz kolejny wygrany turniej, cieszę się że jesteśmy w dobrej dyspozycji, chociaż jeszcze mamy duże rezerwy i ciężki okres przygotowawczy w nogach i zespół jest jeszcze w fazie budowy. jestem jednak dobrej  myśli przed meczami inauguracyjnymi sezon juniorów. Gratulacje jeszcze raz dla chłopaków za grę i realizowanie założeń taktycznych jaki sobie założyliśmy na ten turniej.